Tampa Bay Buccaneers Oyuncuları Da Covid-19’a Yakalandı

Tampa Bay Buccaneers Oyuncuları Da Covid-19'a Yakalandı | Korumalı Futbol Türkiye
Raymond James Stadium Tour Tampa Bay, FL April 2017” by Mike Kalasnik is licensed under CC BY-SA 2.0 Generic License

Tampa Bay Buccaneers Covid-19’dan Kaçamadı!

Tampa Bay Buccaneers, oyuncularından birkaçının Covid-19 testinin sonucunun pozitif olduğu haberini resmi bir açıklama ile doğruladı. 

“AdventHealth takım tesisimizde Covid-19 testinin pozitif çıktığı bireyler olduğunu doğruluyoruz. Bu süreç doğrultusunda Covid-19 müdahale planımızı hemen aktive ettik ve kapsamlı sterilizasyon çalışmamız tamamlanıncaya kadar tüm uygulama alanlarını boşalttık. Covid-19 testi pozitif çıkan kişiler 14 günlük karantinaya alınmış ve şahıslar üzerinde yerel protokoller doğrultusunda tedbirler uygulanmaktadır.” 

“Takım tesisimiz 1. aşama çalışanlarımıza açık kalacak ve 2020 sezonuna hazırlık için tüm gerekli faaliyetleri yürütmeye devam edecektir. Covid-19 testi pozitif çıkan bireylerin isimleri gizlilik endişelerinden dolayı açıklanmayacaktır.”  

Öyle ki her geçen gün farklı bir takımdan gelen covid-19 açıklamalarıyla beraber NFL taraftarlarının yeni sezon hakkındaki endişeleri de oldukça güçlenmeye başladı. 

İlk yapılan açıklama ile Houston Texans ve Dallas Cowboys oyuncularının, daha sonraki açıklama ile Denver Broncos oyuncularının ve daha sonra da San Fransisco 49ers oyuncularının da covid-19 testi pozitif çıkmıştı.  

Dr. Allen Sills’in Covid-19 Açıklaması

NFL Chief Medicial Officer Dr. Allen Sills ise konu hakkında şu açıklamaları yaptı;   

NFL, 2020 sezonunu planlandığı gibi oynamaya hazırlanırken halk için gereken sağlık ortamının karşılanması doğrultusunda gerekli ayarlamaları yapacaktır.”   

“Biz, NFLPA (NFL Players Association – NFL Oyuncular Birliği) ile ortak çalışmamız doğrultusunda; antrenörler, oyuncular ve diğer önemli personeller için sağlık riskini azaltmak doğrultusunda gerekli tedbirleri aldık ve sağlık ve güvenlik sorunlarını belirledik.  

“Futbol bünyesinde herkesin ortak sorumluluk almasını gerektiren kapsamlı ve hızlı sonuç veren bir test programı ile titiz protokoller geliştiriyoruz. Bu Beyaz Saray’ın Coronavirüs Görev gücü ve CDC (Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) ’de dahil olmak üzere sağlık görevlilerinin ortak yönlendirmesine dayanıyor.”   

“Bunda hataya yer yok ve bu kolay bir iş değil. 2020 sezonu için tüm oyuncularımız, personeller ve diğer yetkililer için aldığımız güvenlik önlemleri ve yayınladığımız protokoller gibi; halkın sağlık ortamını da karşılamak için gerekli ayarlamaları yapacağız.”    

Yetkililer her ne kadar konu hakkında sıkı tedbirler aldıklarını ve çalışmalarını sürdürdüklerini belirtseler de maalesef istatistikler pek te iç açıcı bir şekilde gözükmüyor. Umarız ki bu süreci kısa bir sürede atlatabilir ve bir an önce maçlarda o eski heyecanları tadabiliriz.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir