Hakkımızda | Korumalı Futbol Türkiye

Hakkımızda | Korumalı Futbol Türkiye | Korumalı Futbol Türkiye
Hakkımızda | Korumalı Futbol Türkiye | Korumalı Futbol Türkiye

Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı Olan Korumalı Futbol Türkiye Projesi Nedir?

Korumalı Futbol Türkiye, ülkemizde, Amerikan Futbolu hakkında daha önce görülmemiş kadar kapsamlı bir portal oluşturmayı amaçlayan ve gerek ülkemizde gerekse de dünya çapındaki Amerikan Futbolu liglerinde basın faaliyetleri yürüten oldukça geniş kapsamlı bir projedir.

Korumalı Futbol Türkiye, 11 Nisan 2020 tarihinde Barboros Yılmaz tarafından kurulmuş ve başta ulusal daha sonra uluslararası olmak üzere birçok Amerikan Futbolu Liginde basın faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

Korumalı Futbol Türkiye; amerikan futboluna dair dünya çapında en güncel haberleri bünyesinde bulundurmasıyla birlikte hizmet ettiği sporculara, takımlara, amerikan futbolu ve spor severlere; güncel haberleri özgün bir biçimde yüksek kalitede yazıya dökerek en kısa süreçte ulaştırmasının yanı sıra bu anlamda ve her anlamdaki kaliteli hizmetin ön planda tutulmuş olmasıyla birlikte “Hizmette fair, sahada play” mottosuyla hareket ediyor olmakta olan ve içerisinde bulundurduğu: haber, oyuncu kariyer ve istatistikleri, maç analizleri, forum, Amerikan Futbolu dizi & film önerileri ve daha binlerce özelliği kullanıcılarına sunmakta olan; “Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalıdır.”

Kuruluş Nedenimiz

Korumalı Futbol Türkiye projesinin kurulmasındaki en büyük neden; ülkemizde bulunan Korumalı Futbol takımlarının maçlarının gerçekleştirildiği Türkiye Korumalı Futbol Ligleri’ndeki basın faaliyetlerinin çok eksik olması ve takımlarımızın, oyuncularımızın ve koçlarımızın; ulusal ya da uluslararası alanda elde ettikleri başarıların yeteri kadar büyük kitlelere duyurulmamış olmasıdır.

Neden Korumalı Futbol Türkiye?

Korumalı Futbol Türkiye projesinin medya kolunu ülkemizde bulunan diğer spor medya projelerinden ayıran en önemli özellik; En başta TKFL daha sonra ise NFL, CFL, XFL ve NCAA CFB olmak üzere hem ülkemizin Resmi Korumalı Futbol Liglerinde hem de dünya çapında önde gelen Amerikan Futbol Liglerinde meydana gelen gelişmelerin; doğrulanmış birinci kaynaktan, çok hızlı bir şekilde ve hiçbir yanlış bilgi içermeksizin hitap ettiğimiz kitleye aktarılmasıdır.

Peki Projemiz Faaliyete Başladığından Bu Yana Neler Mi Yaptık?

⦁ İnternet sitemizi, Alexa dünya sıralamasında 14 milyondan 360 bine düşürdük.

⦁ İnternet sitemizi Alexa Türkiye sıralamasında 100 binden 7.800’üncü sıralamaya kadar düşürdük.

Instagram üzerinde her hafta ortalama olarak 55.000- 80.000+ erişim ve gösterim istatistiği elde ettik ve bu istatistikler her hafta katlanarak artmaya devam etti.

23-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 2020 NFL Draft‘taki tüm oyuncu seçimlerini Instagram‘da her saniye, güncellenmiş tablolarla paylaşıp yorumlayarak; daha önce Türkiye’de yapılmayan bir ilki gerçekleştirdik. 2 gecelik bu süreç boyunca sadece birkaç saat uyuduk.

7 Mayıs’ı 8 Mayıs’a bağlayan gece NFL tarafından yayımlanan maç takvimini Instagram üzerinden, her saniye güncellenen tablolarla paylaşıp yorumlayarak; yine, daha önce yapılmayan bir ilki daha gerçekleştirdik.

⦁ Yaptığımız çalışmalar ile Türkiye Ragbi Federasyonu’nun ilgisini çekmeyi başardık ve Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Sayın Murat Pazan ile bir görüşme gerçekleştirdik.

⦁ Oldukça önemli kitlelere hitap etmeye başladık. Şu anda ülkemizin önde gelen birçok Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) takımı, bu takımların kıymetli oyuncuları, bu kıymetli oyuncuları yetiştirmekte olan tecrübeli ve kıymetli koçlarımız hatta ve hatta; şanlı kırmızı-beyaz formalarıyla bizleri her geçen gün daha da fazla gururlandırmakta olan Korumalı Futbol Türkiye Milli Takımı oyuncularımızın birçoğu da Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye‘yi takip etmekte.

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Sayın Murat Pazan ile Olan Görüşmemiz

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı sayın Murat Pazan ile gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrasında, kendisi Korumalı Futbol Türkiye’nin misyonu ve vizyonuna oldukça sıcak baktığını ve desteklenmesi gerektiğini belirterek; başta projemizin kurucusu olan sayın Barboros Yılmaz’a ve daha sonra da projemize olan güvencesini ifade etti.

Bu projenin oldukça iyi yerlere geleceğinden emin olduğunu belirten Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı sayın Murat Pazan; ayrıca kendisinin ve Türkiye Ragbi Federasyonu’nun da, Korumalı Futbol Türkiye projesinin arkasında olduğunu açıkladı.

Misyonumuz

Ulusumuzdaki ve diğer uluslardaki her bireyin doğrulanmış birinci kaynaklardan, yanlış bilgiler içermeyen Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) haberlerine ulaşma hakkı olduğuna inanıyor ve ekibimiz ile bu uğurda durmadan çalışmalar gerçekleştirerek sizlere, dünyanın her yerindeki Amerikan Futbolu Liglerinde yaşanan gelişmeleri, her zaman ve her yerde gururla söylediğimiz gibi; doğrulanmış birinci kaynaktan, çok hızlı bir şekilde ve hiçbir yanlış bilgi içermeksizin aktarıyoruz.

Vizyonumuz

Basın alanındaki faaliyetleri oldukça eksik olan Türkiye Korumalı Futbol Ligleri‘nin resmi basın sponsoru olmakla birlikte bu branşta ülkemizin en önde gelen platformu haline gelmek; ulusal veya uluslararası alanda takımlarımızın elde ettiği başarıları başta ulusumuza ve daha sonra tüm dünyaya duyurmak; son yıllarda gençlerimizin ilgisinin arttığı bu sporda onların da adını duyurarak hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır.