NFL 'de Coronavirüs Paniği | Korumalı Futbol Türkiye
Korumalı Futbol Türkiye, NFL Açıklamaları Temsili Resmi

NFL içerisinde coronavirüs paniği baş gösteriyor.  

Bugün NFL Network’ten Ian Rapoport ve Tom Pelissero’nun yapmış olduğu bir habere göre Houston Texans ve Dallas Cowboys takımlarındaki birçok oyuncunun coronavirüs testi pozitif çıktı. 

Coronavirüs testi pozitif çıkan oyuncular arasında Pro Bowl running back oyuncusu Ezekiel Elliot’un da var olduğu bildirildi.  

Ian Rapoport, konu hakkında hiçbir oyuncunun bu sorunun takım tesislerinden kaynaklandığını düşünmediğini de bildirdi. 

Çünkü Houston Texans ve Dallas Cowboys kulüpleri; geçtiğimiz haftalarda yayınlanmış olan NFL 2020 Sezonu ve Takım Tesisleri Protokolleri doğrultusunda uygun tedbirleri en kısa süre içerisinde faaliyet geçirmişlerdi.  

NFL 'de Coronavirüs Paniği | Korumalı Futbol Türkiye
Ezekiel Elliot

Ezekiel Elliot’un temsilcisi Ian Rapoport’a yapmış olduğu bir açıklamada “iyi hissediyor.” sözlerini sarf ederken  Dallas Cowboys; konu hakkında bilgi sağlayamayacakları yönünde açıklamalarda bulundu.  

Dallas Cowboys yapmış olduğu açıklamada; “Federal ve yerel gizlilik yasaları nedeniyle hiçbir çalışanımızın kişisel sağlığı hakkında bilgi veremiyoruz.” Sözlerini kullandı.  

NFL Chief Medical Officer Dr Allen Sills, mayıs ayında yapmış olduğu bir açıklamada ilerleyen zamanlarda olumlu vakalar görülmesini öngörüyoruz.” sözlerini kullanmıştı.  

Aynı şekilde Dr. Allen Sills, bugünkü vakaları da doğruladı.  

Konu dahilinde gayri resmi yapılan yorumlarda her ne kadar bu konunun ileride büyük sorunlara yol açmadığı belirtilse de;

Denver Broncos DE oyuncusu Von Miller ve Los Angeles Rams’in Center oyuncusu Brian Allen’in’de geçtiğimiz aylarda coronavirüs testlerinin pozitif olmasının üzerine; böyle bir gelişme  yaşanması akıllarda soru işaretlerinin yer almasına sebebiyet veriyor.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here