Dr. Allen Sills, NFL 2020 Sezonu Prokolleri Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Korumalı Futbol Türkiye, NFL Açıklamaları Temsili Resmi

NFL Chief Medicial Officer Dr. Allen Sills, bugün yaptığı açıklamada 2020 sezonu protokolleri hakkında konuştu. 

Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Müdürü ve Beyaz Saray’ın Coronavirüs Görev Gücünün Yüksek Profilli Üyelerinden olan Dr. Anthony Fauci; perşembe günü CNN’e yapmış olduğu bir açıklamada kendisine yöneltilen -bu sonbaharda futbol oynanmalı mı? sorusuna; 

“Bu sonbaharda futbolun bir kabarcık ortamı olmadan oynandığını görmek oldukça zor. İkinci bir dalga varsa futbol bu yıl gerçekleşlemeyebilir.”Sözlerini kullanmıştı. 

Dr. Allen Sills ise bu konu hakkında;  

NFL, 2020 sezonunu planlandığı gibi oynamaya hazırlanırken halk için gereken sağlık ortamının karşılanması doğrultusunda gerekli ayarlamaları yapacaktır.” 

“Biz, NFLPA (NFL Players Association – NFL Oyuncular Birliği) ile ortak çalışmamız doğrultusunda; antrenörler, oyuncular ve diğer önemli personeller için sağlık riskini azaltmak doğrultusunda gerekli tedbirleri aldık ve sağlık ve güvenlik sorunlarını belirledik.  

Dr. Allen Sills, NFL 2020 Sezonu Prokolleri Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
We Couldn’t find who has copyrights for this photo, if this photo belong to you; please contact with us.

“Futbol bünyesinde herkesin ortak sorumluluk almasını gerektiren kapsamlı ve hızlı sonuç veren bir test programı ile titiz protokoller geliştiriyoruz.”

“Bu Beyaz Saray’ın Coronavirüs Görev gücü ve CDC (Centers For Disease Control And Prevention – Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) ’de dahil olmak üzere sağlık görevlilerinin ortak yönlendirmesine dayanıyor.”  

“Hataya yer yok ve bu kolay bir iş değil. 2020 sezonu için tüm oyuncularımız, personeller ve diğer yetkililer için aldığımız güvenlik önlemleri ve yayınladığımız protokoller gibi; halkın sağlık ortamını da karşılamak için gerekli ayarlamaları yapacağız.”  Sözlerini ifade ederek açıklamalarını sonlandırdı.  

Dr. Allen Sills, yapmış olduğu açıklama doğrultusunda halk sağlığı için gereken önlemleri alacaklarının yanı sıra; gerektiği süreçte NFL bünyesinde oyuncular ve takımlar için de protokollerin değiştirilebileceğini dile getirdi.  

Önceki makaleArthur Blank ‘ten Ulusal Değişime Maddi Destek
Sonraki makaleJamal Adams Transfer Olmak İstiyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here