Kareem Jackson ‘ın Covid-19 Testi Pozitif Çıktı

Denver Broncos’un safety oyuncusu Kareem Jackson bugün yapmış olduğu bir açıklamada Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. 

Geçtiğimiz günlerde Houtson Texans ve Dallas Cowboys takımlarından birçok oyuncunun da covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla beraber NFL bünyesindeki Covid-19 endişesi günden güne artmaya başladı.  

Covid-19 testi pozitif çıkan oyuncular arasında Pro Bowl Running Back Ezekiel Elliot’da vardı.  

Ezekiel Elliot’un temsilcisi Ian Rapoport’a yapmış olduğu bir açıklamada “iyi hissediyor.” sözlerini sarf ederken Dallas Cowboys; konu hakkında bilgi sağlayamayacakları yönünde açıklamalarda bulundu.   

Dallas Cowboys yapmış olduğu açıklamada; “Federal ve yerel gizlilik yasaları nedeniyle hiçbir çalışanımızın kişisel sağlığı hakkında bilgi veremiyoruz.” Sözlerini kullanmıştı. 

Kareem Jackson 'ın Covid-19 Testi Pozitif Çıktı | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights: Dustin Bradford | Getty Images This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

NFL Network’ten James Palmer’a covid-19 testinin pozitif çıktığını belirten Kareem Jackson, Houston’da antrenman yaptığını da detaylara ekledi.  

Son birkaç gündür grip benzeri semptomlar, titreme ve tıkanıklık gibi şeyler yaşadığını belirten Kareem, test yaptırmasının sebebinin de bu olduğunu belirtti.  

Nisan ayında NFL MVP Von Miller’ın da covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla beraber  Kareem Jackson’da covid-19‘a yakalanan 2. Denver Broncos oyuncusu oldu.  

Von Miller’in yanı sıra Los Angeles Rams’in center oyuncusu Brian Allen’da geçtiğimiz aylarda covid-19 testinin pozitif olduğunu belirtmişti. 

Gerek NFL bünyesinde gerekse de dünya çapında günden güne artış gösteren covid-19 vakalarıyla beraber futbol taraftarlarının NFL’in 2020 sezonu hakkındaki endişeleri de doğru oranda artış göstermeye başladı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.