San Fransisco 49ers Oyuncularının Covid-19 Testi Pozitif Çıktı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

San Fransisco 49ers oyuncularından bazılarının coronavirüs testi pozitif çıktı.  

Bugün NFL Network’ten Mike Garafolo, Ian Rapoport ve Tom Pelissero tarafından yapılan bir haberde; Nashville’de takım arkadaşlarıyla beraber antrenman yapan bir San Fransisco 49ers oyuncusunun covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi. 

Yapılan açıklamada takımın Quarterback oyuncusu da dahil olmak üzere diğer pozisyonlardan birçok oyuncunun beraber antrenman yaptıkları ve aralarından birinin covid-19 testinin pozitif olduğu açıklandı. 

Tom Pelissero, oyuncuların Nashville’de konaklayacaklarını da bildirdi. 

Yapılan açıklamalar doğrultusunda ise konu hakkında fazla bir detay verilmeksizin sadece; 

“Federal ve eyalet gizlilik yasaları kuruluşumuzun ve çalışanlarımızın kişisel sağlığı hakkında yorum yapmasını yasaklıyor.” Sözleri sarf edildi.  

NFL Takımları Bugün Juneteenth İçin Faaliyetlerini Durdurdu | Korumalı Futbol Türkiye
Korumalı Futbol Türkiye, NFL Açıklamaları Temsili Resmi

Geçtiğimiz günlerde Houston Texans, Dallas Cowboys ve Denver Broncos oyuncularının da Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla beraber NFL bünyesindeki Covid-19 endişesi günden güne artmaya başladı.  

Dr. Allen Sills: “Gerekli Tedbirleri Alıyoruz.”

NFL Chief Medicial Officer Dr. Allen Sills ise konu hakkında şu açıklamaları yaptı;  

NFL, 2020 sezonunu planlandığı gibi oynamaya hazırlanırken halk için gereken sağlık ortamının karşılanması doğrultusunda gerekli ayarlamaları yapacaktır.”  

“Biz, NFLPA (NFL Players Association – NFL Oyuncular Birliği) ile ortak çalışmamız doğrultusunda; antrenörler, oyuncular ve diğer önemli personeller için sağlık riskini azaltmak doğrultusunda gerekli tedbirleri aldık ve sağlık ve güvenlik sorunlarını belirledik. 

“Futbol bünyesinde herkesin ortak sorumluluk almasını gerektiren kapsamlı ve hızlı sonuç veren bir test programı ile titiz protokoller geliştiriyoruz. Bu Beyaz Saray’ın Coronavirüs Görev gücü ve CDC (Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) ’de dahil olmak üzere sağlık görevlilerinin ortak yönlendirmesine dayanıyor.”  

“Bunda hataya yer yok ve bu kolay bir iş değil. 2020 sezonu için tüm oyuncularımız, personeller ve diğer yetkililer için aldığımız güvenlik önlemleri ve yayınladığımız protokoller gibi; halkın sağlık ortamını da karşılamak için gerekli ayarlamaları yapacağız.”   

Gerek NFL bünyesinde gerekse de dünya çapında günden güne artış gösteren covid-19 vakalarıyla beraber; futbol taraftarlarının NFL’in 2020 sezonu hakkındaki endişeleri de lig tarafından her ne kadar tatmin etmeye yönelik açıklamalar yapılsa da doğru oranda artış göstermeye başladı.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here