San Fransisco 49ers Oyuncularının Covid-19 Testi Pozitif Çıktı

San Fransisco 49ers Oyuncularının Covid-19 Testi Pozitif Çıktı | Korumalı Futbol Türkiye
Niner Stadium” by bryan thayer is licensed under CC BY 2.0.

San Fransisco 49ers Oyuncularının Bazıları Covid-19’a Yakalandı

Bugün NFL Network‘ten Mike Garafolo ve Ian Rapoport tarafından yapılan raporlamalarda, Nashville’de takım arkadaşlarıyla beraber antrenman yapan bir San Fransisco 49ers oyuncusunun covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi. 

Yapılan bildirilerde, takımın Quarterback oyuncusu da dahil olmak üzere diğer pozisyonlardan birçok oyuncunun beraber antrenman yaptıkları ve aralarından birinin covid-19 testinin pozitif olduğu ifade edilmesiyle birlikte oyuncuların Nashville’de konaklayacakları dile getirildi.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda ise konu hakkında fazla bir detay verilmeksizin sadece; “Federal ve eyalet gizlilik yasaları kuruluşumuzun ve çalışanlarımızın kişisel sağlığı hakkında yorum yapmasını yasaklıyor.” Sözleri sarf edildi.  

Geçtiğimiz günlerde Houston Texans, Dallas Cowboys ve Denver Broncos oyuncularının da Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla beraber NFL bünyesindeki Covid-19 endişesi günden güne artmaya başladı.  

Dr. Allen Sills: “Gerekli Tedbirleri Alıyoruz.”

NFL Chief Medicial Officer Dr. Allen Sills ise konu hakkında şu açıklamaları yaptı;  

NFL, 2020 sezonunu planlandığı gibi oynamaya hazırlanırken halk için gereken sağlık ortamının karşılanması doğrultusunda gerekli ayarlamaları yapacaktır.”  

“Biz, NFLPA (NFL Players Association – NFL Oyuncular Birliği) ile ortak çalışmamız doğrultusunda; antrenörler, oyuncular ve diğer önemli personeller için sağlık riskini azaltmak doğrultusunda gerekli tedbirleri aldık ve sağlık ve güvenlik sorunlarını belirledik. 

“Futbol bünyesinde herkesin ortak sorumluluk almasını gerektiren kapsamlı ve hızlı sonuç veren bir test programı ile titiz protokoller geliştiriyoruz. Bu Beyaz Saray’ın Coronavirüs Görev gücü ve CDC (Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) ’de dahil olmak üzere sağlık görevlilerinin ortak yönlendirmesine dayanıyor.”  

“Bunda hataya yer yok ve bu kolay bir iş değil. 2020 sezonu için tüm oyuncularımız, personeller ve diğer yetkililer için aldığımız güvenlik önlemleri ve yayınladığımız protokoller gibi; halkın sağlık ortamını da karşılamak için gerekli ayarlamaları yapacağız.”   

Gerek NFL bünyesinde gerekse de dünya çapında günden güne artış gösteren covid-19 vakalarıyla beraber; futbol taraftarlarının NFL’in 2020 sezonu hakkındaki endişeleri de lig tarafından her ne kadar tatmin etmeye yönelik açıklamalar yapılsa da doğru oranda artış göstermeye başladı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir