Ezekiel Elliott ‘dan Covid-19 Açıklaması

Ezekiel Elliott, geçtiğimiz hafta covid-19 testinin pozitif çıkmasından bu yana geçirdiği süreç ve şu anki sağlık durumu hakkında konuştu.  

Oyuncu; konu ile alakalı şu sözleri sarf etti.  

“Belirtiler hissettiğim bir ya da iki günüm olduğunu söyleyebilirim ancak o zaman bile çok kötü bir durum yoktu. Biraz nefes darlığı ve öksürük yaşadım ancak şu anda kendimi iyi hissettiğimi söyleyebilirim, normal hissediyorum.” 

“Şu anda hala çalışamam, birazcık beklemem gerek. Sadece bir hafta daha beklemek ve kendime daha fazla zaman ayırmaya karar verdim ancak kendimi iyi hissediyorum.”  

Ezekiel Elliott, yapmış olduğu bu açıklamayı Scotter Magruder ile Twitch konuşması esnasında dile getirdi. 

Ezekiel Elliott - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by Keith Allison from Hanover, MD, USA / CC-BY-SA

Geçtğimiz haftalarda NFL Network’ten Ian Rapoprt ve Tom Pelissero, yapmış oldukları bir haberle beraber Houston Texans ve Dallas Cowboys takımlarındaki birçok oyuncunun;  coronavirüs testinin pozitif çıktığını bildirmişti.  

Yapılan açıklamalar doğrultusunda koronavirüs testi çıkan oyuncular arasında NFL Pro Bowl Running Back oyuncusu Ezekiel Elliott’un da var olduğu dile getirilmişti.  

Dallas Cowboys ise ilk evrelerde, Ezekiel’in sağlık durumu hakkında bir açıklama yapmayacaklarını söylemişti.

Öyle ki Houston Texans ve Dallas Cowboys oyuncularının covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla beraber; sırasıyla, Denver Broncos, San Fransisco 49ers ve  Tampa Bay Buccaneers takımlarından da bazı oyuncuların coronavirüs testinin pozitif çıktığına dair açıklamalar yapıldı.  

NFL Chief Medicial Officer Dr. Allen Sills ise konu hakkında;  

NFL, 2020 sezonunu planlandığı gibi oynamaya hazırlanırken gereken sağlık ortamının karşılanması doğrultusunda gerekli ayarlamaları yapacaktır.” Sözlerini dile getirdi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir