Washington FT, Jacob Blake İçin Faaliyetlerini Erteledi

Geçtiğimiz günlerde polis tarafından arkasından 7 el ateş edilen Jacob Blake ’in vurulmasına olan tepki ABD ulusunda ve dünyada hızlı yayılmaya devam ediyor.  

Detroit Lions’tan sonra bugün de Washington Football Team, Jacob Blake’in  vurulmasına olan tepkisini ortaya koydu! 

Washington Football Team baş koçu Ron Rivera, bugün yaptığı açıklamada  Jacob Blake’in vurulmasına tepki olarak faaliyetlerini ertelemeleri hakkında şu sözleri dile getirdi;  

Jason Wright ve ben, bu öğleden sonra futbol işi ile, Wisconsin’deki bu son olayda şahit olduğumu sosyal adaletsizlik konusunda gerçekten düşünceli olmak arasında doğru dengeye sahip bir yanıt geliştirmek için çalıştık. Yarın için olan planımızla Bay Daniel Snyder’a gittik ve bize onayı ile tam desteğini verdi.”  

Jacob Blake And George Floyd
Black Lives Matters, | Jacob Blake And George Floyd

“Cuma günü, tekrardan futbola dönebiliriz. Ama yarın, bunu derinlemesine düşünmekle ilgili olacak. FedExFielddaki antrenmanımızın yerine; oyuncular, antrenörler, futbol kadrosu ve ailesi olarak bir araya gelecek ve ülkemizde ırkçılık ve sosyal adaletsizlik konularında açık diyaloğumuza devam edeceğiz.” 

“Bay Snyder ve Jason; tıpkı Bay Snyder ve benim, organizasyonun iş ve stadyum tarafındaki üyeler için planladığımız benzer görüşmelerde Jason’a destek vereceğimiz gibi yarın takımla olan tartışmamıza katılacaklar.” 

“Bu işte birlikteyiz ve takım olarak topluluklarımızda olumlu bir etki yaratmanın yollarını bulmaya çalışacağız.”  

Jacob Blake Neden Vuruldu?  

Green Bay Packers'tan Jacob Blake Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Frankie Fouganthin / CC-BY-SA

BBC News ve Habertürk kaynaklarından alınan bilgilere göre Wisconsin Polisi içerisinde 3 çocuğunun da bulunduğu arabasına binmeye çalışan Jacob Blake’i  kıyafetinden çekerek engellemeye çalıştı.    

Sonrasında ise arabasının kapısına yanaşan Jacob Blake, arkasından gelen polis tarafından 7 el ateş edilerek vuruldu.    

Olayın aslı gizliliğini korurken ortada yer alan iddialar ise polisin; Aile içi şiddet ihbarı ile lokasyona intikal ettiği yönünde.    

Şu anda hastanede olan Jacob Blake‘in durumunun sonuçlandığı ve Blake’in felçli kaldığı ifade edilirken; Wisconsin eyaleti genelinde oldukça büyük protestoların gerçekleştiği de bildirildi. 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir