Lions, Jacobe Blake İçin Atrenmanı İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By Fibonacci Blue /CC-BY

NFL bünyesinde Jacob Blake ‘in vurulmasına olan tepki, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde Green Bay Packers’ın, Jacob Blake’in polis tarafından 7 el ateş edilerek vurulmasına gösterdiği tepkiden sonra Detroit Lions’da, Jacob Blake’in vurulmasına tepki olarak antrenmanı iptal ettiğini açıkladı.  

Yapılan açıklama ile birlikte Detroit Lions oyuncularının, takım tesisi önünde çekildiği bir fotoğrafta; “Sessiz kalmayacağız” yazılı bir tablo, oyuncular, personeller ve takımın önde gelen isimlerinin yanında aldı.  

Takımın oyuncularından hemen hemen her biri, Jacob Blake’in vurulması üzerine yaptıkları açıklamada artık bu işin bir son gelmesi yönündeki tepkilerini ortaya koydu.  

Detroit Lions’un safety oyuncusu Duron Harmon, Fox 2 Detroit aracılığıyla yaptığı açıklamada duygu ve düşüncelerini şu sözler ile dile getirdi;  

“Bazı insanlar bizim sadece futbolu olduğumuz düşünüyor, ancak bu ligin yüzde 67’si ve oyuncuların üçte ikisi Afrikalı Amerikalı. Jacob Blake herhangi birinin kardeşi, kuzeni, amcası ve arkadaşı olabilirdi. 

Duron Harmon, daha sonra Detroit News aracılığıyla yaptığı açıklamada ise şu sözleri ifade ederek konuşmasını noktaladı.  

“Bu organizasyon onun hakkında konuşmamızı sağlayacak. Artık sessiz olamayız, kimse sessiz olamaz.”   

Jacob Blake Neden Vuruldu? 

Green Bay Packers'tan Jacob Blake Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Frankie Fouganthin / CC-BY-SA

BBC News ve Habertürk kaynaklarından alınan bilgilere göre Wisconsin Polisi içerisinde 3 çocuğunun da bulunduğu arabasına binmeye çalışan Jacob Blake’i  kıyafetinden çekerek engellemeye çalıştı.   

Sonrasında ise arabasının kapısına yanaşan Jacob Blake, arkasından gelen polis tarafından 7 el ateş edilerek vuruldu.   

Olayın aslı gizliliğini korurken ortada yer alan iddialar ise polisin; Aile içi şiddet ihbarı ile lokasyona intikal ettiği yönünde.   

Şu anda hastanede olan Jacob Blake‘in durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edilirken, Wisconsin eyaleti genelinde oldukça büyük protestoların gerçekleştiği de bildirildi. 

Önceki makaleMackensie Alexander Kamptan Ayrıldı
Sonraki makaleSony Michel Sahaya Geri Döndü
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here