New England Patriots, Yerel Kurumlara $1 Milyon Bağışlıyor

New England Patriots, bugün yapmış olduğu bir açıklamayla beraber yerel kurumlara 1 milyon dolar bağış yapacağını bildirdi.  

NFL oyuncularının sosyal medya hesaplarında yaptığı eleştirilerle NFL bünyesinde başlayan bu protesto hareketleri; takımların ve oyuncuların maddi bağışlarla bu faaliyetlere katılım göstermesiyle beraber devam etti.  

Green Bay Packers’ın sosyal adalet için bağışladığı 250 bin doların yanı sıra Matt Ryan’da bir bağış kampanyası başlatmıştı, şimdi ise bu destek çalışmalarında New England Patriots’da yerini aldı. 

Bugün New England Patriots tarafından yapılan bağış açıklamasının; Robert Kraft’ın liderliğindeki Kraft ailesi beraberliğinde 10 ay sürecek olan ve her ay 100 bin dolar bağışlanacak bir periyot uygulaması şeklinde de olduğu söylendi.  

Ayrıca yapılacak olan bu bağışların gideceği kurumların, Patriots oyuncularıyla iş birliği yapıldıktan sonra seçileceği belirtildi. 

Aynı zamanda New England Patriots’un resmi Twitter hesabından da “Gözlerimiz, kulaklarımız ve kalplerimiz açık.” adı altında bir paylaşım yapıldı.  

Takımın Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözler yer aldı;  

“Kraft ailesi; eşitlik için mücadele eden, sistemik ırkçılığı sona erdirme ve topluluğumuzda anlamlı bir değişiklik yaratmak için çalışan yerel örgütlere 100.000 dolar değerinde 10 ay sürecek olan bir milyon dolarlık bir bağış yapmayı taahhüt ediyor.” 

“Değişim her zaman dinleme ve öğrenme ile başlar. Bu yerel kuruluşlar, Kraft Group yönetici kadromuz ve üst yönetimimiz ile konuşmak için davet edilecek. Böylece çalışmaları hakkında bilgi edinebilir ve farkındalık yaratmak için büyümeye devam edebiliriz.”  

Ayrıca New England Patriots, George Floyd’un öldürülmesi üzerine gerçekleştirilen protesto faaliyetlerine destek verdiklerini ve Siyahi insanlar için NFL genelinde yapılan çalışmaları desteklediklerini de bildirdi.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir