NFL’den George Floyd Mesajı

Kısa bir süre önce ırkçı bir polis tarafından öldürülen George Floyd hakkında NFL bünyesindeki takımlar ve oyunculardan da tepki gecikmedi.  

Ülke çapında Birçok NFL oyuncusu, bu hafta başında Minneapolis’e bağlı olan bir polis memuru tarafından zalim ve ırkçı bir şekilde öldürülen George Floyd‘un hakkında sosyal medyada tepki gösterdi.  

Avukat Mike Freeman, cuma günü yaptığı açıklamada yeterli kanıt toplandıktan sonra Georg Floyd’u öldüren polis memuru Derek Chauvin’in üçüncü derece cinayet ve adam öldürmeyle suçlandığını söyledi.  

NFL'den George Floyd Mesajı | Korumalı Futbol Türkiye
“Nefes Alamıyorum. | I Can’t Breathe”

Sosyal medyada bu zalimliğe tepki gösteren kişiler arasında Malcolm Jenkins, Devin &Jason McCourty, Kelvin Beachum, Colin  Kaepernick, Benjamin Watson, DeMarcus Lawrence ve Kenny Stills  gibi isimler vardı. 

NFL oyuncularının yanı sıra ülke ve dünya çapındaki ünlü isimlerin de bu olaya oldukça büyük tepkiler göstermesiyle beraber NFL takımları da öfkelerini sosyal medya üzerinden belli etti.  

Bu tepkilerin yanı sıra ise Miami Dolphins’in teknik direktörü olan Brian Flores,  George Floyd’un ölümü başta olmak üzere ırkçılığı da ele alan bir konuşma gerçekleştirdi.  

Houston Texans’ın defans oyuncusu JJ Watt çarşamba günü gazetecilere yaptığı bir açıklamda;  

“Videoyu gördüm, bunun gerçekten bir açıklaması olabileceğini düşünmüyorum. “ Sözlerini kullandı.  

Tom Brady ise bu duruma olan tepkisini #JUSTİCEFORFLOYD hashtag’i ile George Floyd‘un fotoğrafının yer aldığı bir paylaşım yaparak gösterdi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir