NFL’den George Floyd Mesajı

NFL'den George Floyd Mesajı | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd” by Chad Davis is licensed under CC BY-SA 2.0. (Cropped)

NFL George Floyd İçin Sessiz Kalmadı

Kısa bir süre önce ırkçı bir polis tarafından öldürülen George Floyd hakkında NFL bünyesindeki takımlar ve oyunculardan da tepki gecikmedi.  

Ülke çapında birçok oyuncu, bu hafta başında Minneapolis’e bağlı olan bir polis memuru tarafından zalim ve ırkçı bir şekilde öldürülen Floyd‘un hakkında sosyal medyada tepki gösterdi.  

Avukat Mike Freeman, cuma günü yaptığı açıklamada yeterli kanıt toplandıktan sonra George’u öldüren polis memuru Derek Chauvin’in üçüncü derece cinayet ve adam öldürmeyle suçlandığını söyledi.  

Sosyal medyada bu zalimliğe tepki gösteren kişiler arasında Malcolm Jenkins, Devin &Jason McCourty, Kelvin Beachum, Colin  Kaepernick, Benjamin Watson, DeMarcus Lawrence ve Kenny Stills  gibi isimler vardı. 

NFL oyuncularının yanı sıra ülke ve dünya çapındaki ünlü isimlerin de bu olaya oldukça büyük tepkiler göstermesiyle beraber NFL takımları da öfkelerini sosyal medya üzerinden belli etti.  

Bu tepkilerin yanı sıra ise Miami Dolphins’in teknik direktörü olan Brian Flores, Floyd’un ölümü başta olmak üzere ırkçılığı da ele alan bir konuşma gerçekleştirdi.  

Houston Texans’ın defans oyuncusu JJ Watt çarşamba günü gazetecilere yaptığı bir açıklamada;  

“Videoyu gördüm, bunun gerçekten bir açıklaması olabileceğini düşünmüyorum. “ Sözlerini kullandı.  

Tom Brady ise bu duruma olan tepkisini #JUSTICEFORFLOYD hashtag’i ile George Floyd‘un fotoğrafının yer aldığı bir paylaşım yaparak gösterdi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir