Matt Ryan, Atlanta’nın Siyahi Topluluğuna $500 Bin Bağışlıyor

Matt Ryan, maddi bir destekte bulunarak ırkçılığa karşı olan savaşta yerini alıyor.  

Atlanta Falcons’un Quarterback oyuncusu Matt Ryan, bugün Instagram üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla beraber, Atlanta’da yaşayan siyahi topluluğu desteklemek amacıyla bir bağış kampanyası oluşturduklarını açıkladı. 

Matt Ryan, 2 Milyon dolar toplama hedefinde olan bu bağış kampanyasına 500 bin dolar bağışlayarak katkıda bulundu.  

Matt Ryan, Atlanta'nın Siyahi Topluluğuna $500 Bin Bağışlıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Matt Ryan, Atlanta Falcons

Ayrıca Matt, başlattığı bu bağış kampanyası ve ırkçılığa karşı olan duygu ve düşüncelerini de bugün yaptığı bir açıklamayla beraber dile getirdi.  

“Geçen hafta dinleme ve öğrenme konusunda bir söz vermiştim, beni derinden etkileyen şey ise bir konuya tepki göstermek ve cevap vermek arasındaki farkı öğrenmem oldu. Çok uzun süredir sosyal adaletsizliğe karşı sessiz bir şekilde tepki veriyordum. Artık bir yanıt vermenin zamanı geldiğini hissediyorum. Hep birlikte bir yanıt vermemizin zamanı geldi.” 

“Şehrimin yaralandığını görüyorum. Bu yüzden Atlanta şehrindeki siyahi insanlar hakkında farkındalık yaratmak ve toplumumuzu geliştirmeye yardımcı olmak adına bir bağış kampanyası başlatıyorum. Ayrıca buna 500 bin dolarlık bir bağış yaparak katılıyorum. Sizden bağış yapmayı düşünmenizi istiyorum, büyük ya da küçük bir bağış olsun; bir fark yaratmak için bana katılmış olacaksınız.”  

“Önümüzdeki birkaç hafta/ ay boyunca toplumumuzun ihtiyaçlarını gerçekten dinliyor ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda en etkili olabilecek faaliyeti göstermek konusunda rehberlik almak için siyahi olan iş sahipleri, sporcular, aktivistler ve yerel örgütler ile birlikte çalışacağım.”  

https://www.instagram.com/p/CBDpGBSHK8j/?utm_source=ig_embed

Matt Ryan‘dan önce de Green Bay Packers, sosyal adalet için 250 bin dolar bağışlayacağını açıklamıştı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.