Green Bay Packers Sosyal Adalet İçin $250 Bin Bağışlayacak

Green Bay Packers Sosyal Adalet İçin $250 Bin Bağışlayacak | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd” by Chad Davis is licensed under CC BY-SA 2.0. (Cropped)

Green Bay Packers, Sosyal Adalet İçin Yüklü Miktarda Bağış Yapacak

Green Bay Packers, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile beraber ırkçılığa karşı olan savaşta finansal bir destek ile fark yaratarak yer alacağını bildirdi.  

Green Bay Packers, yapılan açıklamalar doğrultusunda;  

Irkçılık, polis vahşeti, baskı ve adaletsizliğe dikkat çekmek amacıyla takımın oyuncularıyla yaptığı ortak bir çalışma ile Wisconsin’e sosyal adalet ve ırksal eşitliği destekleyecek olan; 250.000 dolarlık bir bağış yapmak istediğini belirtti.  

Green Bay Packers, Aynı zamanda Twitter üzerinden, “Yeter. Değişim zamanı” adı altında; takımın oyuncularının çoğunu içeren bir video yayınladı.  

Packers takımının başkanı ve Ceo’su Mark Murphy ile eşi Laurie ise, bu çalışmaları desteklemek doğrultusunda Wisconsin sosyal adalet gruplarına 250.000 dolarlık bir bağış yapıyor. 

“Protesto Eden ve Değişim Talep Edenlerin Yanındayız”

Mark Murphy, bu konu hakkındaki düşüncelerini şu sözler ile dile getiriyor;  

Bu ülkede var olan sistemik ırkçılığı kınıyoruz, seslerini yükselterek adaletsizlikleri protesto eden ve değişim talep edenlerin yanındayız.” 

“Hepimiz küçük veya büyük, bilerek veya bilmeyerek adaletsizliklere katkıda bulunduğumuz yollardan kendimizi sorumlu tutmalıyız.  

“Dini, etnik kökeni, fiziksel ve zihinsel yetenekleri farklı olan insanlara karşı ayrımcılık konusundaki rolümüzü incelemeliyiz. Kendimi bu konularda eğitmeye devam edeceğim ve bu kelimeleri uygulamaya koymak için daha fazla zaman harcayacağım.” 

“Bazı oyuncularımızı ziyaret etme ve deneyimlerini duyma fırsatım oldu. Bu konuda duygusal ve tutkulu bir şekilde; ırkçılığı, polis vahşetini, baskıyı ve adaletsizliği ele alarak dikkat çekmek amacıyla kendi sosyal medya platformlarını kullanarak fark yaratmak istiyorlar.”  

“Bağışların yardımı olacak, ancak sosyal medyada yayınladığımız şeye uygun olarak kendimizi eğitmeye ve hayatlarımızı yaşamaya devam etmeliyiz, ben ise bu hedefe ulaşmak için elimden geleni yapacağım.”  

George Floyd’un ölümü üzere alevlenen bu meşale, durmak bilmeden her yerin alev almasına ve her karanlık odanın aydınlatılmasına yol açtı. Umarız ki, tüm insanlar artık ellerimizin ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın renginin aynı olduğunun farkına varır.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir