Frank Reich, Irkçılık Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye

Indianapolis Colts baş koçu Frank Reich, bugün 107.5 The Fan’dan Kevin Bowen aracılığıyla yaptığı bir açıklamada ırkçılık ve George Floyd’un ölümü hakkında konuştu. 

Frank Reich, bugün medya ile bir araya geldi ve Afro-Amerikalıların yaşadığı ırksal adaletsizlikleri tema alan bazı açıklamalarda bulundu. 

“İnsan kalbini ve ruhunu, adaletsizlik gibi pek az şey karıştırır. Görüyoruz, hissediyoruz, tecrübe ediyoruz ve bu yürek burkuyor.” 

“Sizi direkt olarak etkilemediği zaman sessiz kalmak ve bu konu hakkında hiçbir şey yapmamak kolaydır, bu tür bir konuşma veya düşünce tarzı; genellikle tarafsızlık, konuya olan kayıtsızlık ve pasiflik duruşuna katkıda bulunur. Doğru olanı yapmalı ve tenlerinin rengi ne olursa olsun tüm insanların doğal haysiyetlerini ve haklarını savunmalıyız.”  

“Irkçılık; bunun kabul edilebilir bir biçimi yok ve ne olursa olsun hiçbir şekilde haklı gösterilmez. Ten rengi siyah olan vatandaşlarımız bu adaletsizliğin yükünü çok uzun süre taşıdı.”  

“Her birimizin bu konularda farklılık yaratmak amacıyla değişip gelişebileceğine inanıyorum.”  

Frank Reich, Irkçılık Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Frank Reich, Indianapolis Colts

Ayrıca Frank Reich, yaptığı açıklamaların sonunda bazı Indianapolis Colts oyuncularının da barışçıl protestolara katıldığını ve oyuncuların refahlarından endişe etmediğini bildirerek; 

Bazen risk almalısın.” Sözlerini kullanarak açıklamalarını noktaladı.  

Frank Reich’in yanı sıra geçtiğimiz günlerde; NFL takımları, oyuncuları ve NFL yönetimi de dahil olmak üzere gerek ülke gerekse de dünya çapında birçok tanınan şahıs ve kurum tarafından, George Floyd’un öldürülmesi ve ırkçılık hakkında tepki gösterilmişti.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here