Frank Reich, Irkçılık Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye

Indianapolis Colts baş koçu Frank Reich, bugün 107.5 The Fan’dan Kevin Bowen aracılığıyla yaptığı bir açıklamada ırkçılık ve George Floyd’un ölümü hakkında konuştu. 

Frank Reich, bugün medya ile bir araya geldi ve Afro-Amerikalıların yaşadığı ırksal adaletsizlikleri tema alan bazı açıklamalarda bulundu. 

“İnsan kalbini ve ruhunu, adaletsizlik gibi pek az şey karıştırır. Görüyoruz, hissediyoruz, tecrübe ediyoruz ve bu yürek burkuyor.” 

“Sizi direkt olarak etkilemediği zaman sessiz kalmak ve bu konu hakkında hiçbir şey yapmamak kolaydır, bu tür bir konuşma veya düşünce tarzı; genellikle tarafsızlık, konuya olan kayıtsızlık ve pasiflik duruşuna katkıda bulunur. Doğru olanı yapmalı ve tenlerinin rengi ne olursa olsun tüm insanların doğal haysiyetlerini ve haklarını savunmalıyız.”  

“Irkçılık; bunun kabul edilebilir bir biçimi yok ve ne olursa olsun hiçbir şekilde haklı gösterilmez. Ten rengi siyah olan vatandaşlarımız bu adaletsizliğin yükünü çok uzun süre taşıdı.”  

“Her birimizin bu konularda farklılık yaratmak amacıyla değişip gelişebileceğine inanıyorum.”  

Frank Reich, Irkçılık Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Frank Reich, Indianapolis Colts

Ayrıca Frank Reich, yaptığı açıklamaların sonunda bazı Indianapolis Colts oyuncularının da barışçıl protestolara katıldığını ve oyuncuların refahlarından endişe etmediğini bildirerek; 

Bazen risk almalısın.” Sözlerini kullanarak açıklamalarını noktaladı.  

Frank Reich’in yanı sıra geçtiğimiz günlerde; NFL takımları, oyuncuları ve NFL yönetimi de dahil olmak üzere gerek ülke gerekse de dünya çapında birçok tanınan şahıs ve kurum tarafından, George Floyd’un öldürülmesi ve ırkçılık hakkında tepki gösterilmişti.  

Önceki makaleBaltimore Ravens Sosyal Adalet Fonu Sağlama Sözü Verdi
Sonraki makaleLuke Kuechly Sahalara Veda Etti
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here