49ers Ceo’su Jed York, George Floyd Olayına Sessiz Kalmadı

San Fransisco 49ers’ın Ceo’su Jed York, ırkçı bir polis memuru tarafından canice öldürülen George Floyd hakkında sessiz kalmadı.  

⠀ 

Georg Floyd’un öldürülmesinden sonra gerek ülke ve gerekse de dünya çapında polis memuruna çığ gibi tepkiler yağmış ve Georg Floyd’u öldüren polis Derek Chauvin; üçüncü derece cinayet ve adam öldürmeyle suçlanarak tutuklanmıştı. 

Derek Chauvin’in tutuklanmasıyla beraber ülke çapında çeşitli şehirlerde çıkan ayaklanmalar son alınan bilgilere göre oldukça şiddetlendi ve neredeyse durdurulamaz bir duruma geldi. 

“Değişim Yaratan Kuruluşlara 1 Milyon Dolar Bağışlayacağız.”

Bugün ise San Fransisco 49ers takımının Ceo’su Jed York, George Floyd’un öldürülmesine olan tepkisini dile getirdi.  

San Fransisco 49ers Ceo Jed York, George Floyd Açıklaması

Jed YorkTwitter üzerinden yaptığı açıklamalarda; ülkede son haftalarda yaşanan trajedilere ve ülke genelindeki ayaklanmalarına değindi. Ayrıca “değişim yaratan yerel ve ulusal kuruluşlara” 1 milyon dolar bağılayacak olduğunu da açıkladı.  

“Ülkemizdeki insanların canı yanıyor, bu olay karşısındaki duyguları oldukça saf ve haklı. Son haftalarda iğrenç şeyler yapıldı. Siyahi olan erkekler, kadınlar ve çocuklar ayrıca diğer ezilen azınlıklar da sistematik olarak ayrımcılığa maruz kalmaya devam ediyor. San Fransisco 49ers; Oyuncular Koalisyonu’nun  önceliklerini destekliyor; yerel ve ulusal çapta değişim yaratan kuruluşlara 1 milyon dolar bağışlamayı taahhüt ediyor.”  

Jed York’un yanı sıra geçtiğimiz saatlerde NFL Komisyon üyesi Roger Goodell ve Oyuncular Komisyonu’da Georg Floyd’un öldürülmesine karşı olan tepkilerin bir açıklama yaparak bildirmişti. 

Oyuncular Koalisyonu açıklaması esnasında; eyalet çapında hatta federal düzeyde “polislikte dönüşüm ve hesap verilebilirliği” savunan bir eylem çağrısı yapmıştı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir