Roger Goodell, George Floyd Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye

George Floyd hakkında NFL Komisyon üyesi Roger Goodell’da sessiz kalmayarak bu ırkçı, cani ve zalimce olan olay hakkında bazı açıklamalar gerçekleştirdi.  

NFL takımları ve birçok NFL oyuncusunun sosyal medya üzerinden yapmış oldukları protestolardan sonra NFL üst yönetimi de bu olaya sessiz kalmadı.  

George Floyd, Minneapolis’e bağlı bir polis memuru tarafından pazartesi günü cani bir şekilde öldürülmüştü.  

Bu olaydan sonra ülke ve dünya genelinde oldukça büyük tepkiler toplayan polis memuru Derek Chauvin, üçüncü derece cinayet ve adam öldürmeyle suçlanarak tutuklandı.  

Tututklanan polis memuru Derek Chauvin’in yapmış olduğu bu canice cinayet; Başta Amerika’nın Minneapolis kenti olmak üzere ülkenin birçok yerinde çeşitli ayaklanmalara sebebiyet verdi.  

NFL'den George Floyd Mesajı | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd, “I, Can’t Breathe”

Goodell: “Bu Protestolar, Bizim Duygularımızın Bir Yansıması”

Roger Goodell, yaptığı açıklamada önce George Floyd’un ailesine başsağlığı dileyerek daha sonra şu sözleri söyledİ;  

NFL olarak ülkemizdeki trajik olaylardan büyük bir üzüntü duyuyoruz. Protestocuların bu olaylara verdiği tepki, çoğumuzun hissettiği acı öfke ve hayal kırıklığının bir yansıması.” 

“Bay Georg Floyd’un ailesine, Lousville’deki Bayan Breonna Taylor’un ailesi ve Detroit Lions’dan Tracy Walker’ın kuzeni Bay Ahmaud Arbery’de dahil olmak üzere tüm sevdiklerini kaybedenlere başsağlığı diliyoruz.” 

“Ülke ve NFL olarak yapmamız gereken çok şey var. Bu trajediler NFL’in taahhüdünü ve devam eden çabalarımızı bildiriyor. Bu konuda acil bir şeyler yapmaya ihtiyacımız var. Platformumuzun topluluklardaki gücünü ve bu sorumluluğu benimsiyoruz. Oyuncularımız, kulüplerimiz ve iş ortalarımızla birlikte bu sistematik sorunları ele almak için önemli çalışmalarımızı sürdürmekte oldukça kararlıyız.”  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here