Carolina Panthers Sahibi David Tepper NFL Maçlarında Az Sayı Da Da olsa Taraftar Olabileceğini Belirtti

Carolina Panthers takımının sahibi David Tepper, NFL maçlarında az sayıda da olsa seyirci olabileceğini düşündüğünü belirtti.

Geçtiğimiz hafta NFL 2020 Maç Takvimi‘nin yayınlanması üzerine maçların Eylül ayında başlayıp başlamayacağı ve Covid-19‘un NFL maçlarına nasıl etki edeceği soruları gündemde yoğunlaşmıştı.

Carolina Panthers takımının sahibi David Tepper bugün yaptığı bir açıklamada NFL maçlarında stadyumların tam kapasitede seyirci bulundurmayacak olmasına rağmen maçlarda az sayıda taraftar bulundurulabileceği konusundaki tahminlerini dile getirdi.

“NFL Maçlarında Az Sayıda Seyirci Olabilir.”

CNBC‘deki bir program esnasında David Tepper;
“Stadyumlar tam kapasitede seyirci bulundurmayacak, ancak bu bazı seyircilerin de bulunamayacağı anlamına gelmiyor. Koltukların aralarında 18 inç aralık bulunan kapalı bir uçakta rahat oluyorsanız, belki aralarınızda iki koltu ve birbirinizden 5 metre uzakta bulununca bir açık hava stadyumunda da rahat olabilirsiniz.” dedi ve ekledi;

“Stadyum içerisinde dikkat edilmesi gereken kurallara uyarak; bir miktar taraftar olmalı ve bence bu muhtemelen olabilir.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Hatırlarsanız Bundesliga’nın cumartesi günü oyuna devam edeceğinin planlanması üzerine NFL, süreci takip edeceklerini ve olacak olaylar doğrultusunda maçlarda düzenleme olabileceğini belirtmişti.

Ayrıca geçtiğimiz günlede tüm NFL takımlarına bir bildiri yayınlanmış ve Sanal Offseason Programı 29 Mayıs‘a kadar uzatılmıştı.

Eğer hala okumadıysanız “Coronavirüs, NFL Maçlarına Engel Olabilir Mi?” yazımızı okuyarak Coronavirüs‘ün NFL maçlarına nasıl etki edebileceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz, gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here