Coronavirüs, NFL Maçlarına Engel Olabilir Mi?

ABD pandemik salgından dolayı çok zor günler geçiriyor. Pekala Covid-19‘dan dolayı NFL maçları ertelenebilir mi? NFL sözcüsü Brian McCarthy açıklıyor!

NFL yönetimi, Almanya’da Bundesliga müsabakalarının başlaması yönünde yapılan çalışmaları yakından izlediğini bildirdi. Avrupa’da gerçekleşecek olan spor müsabakalarının 16 Mayıs‘ta kademeli olarak başlanacağı, ancak taraftarların sadece dijital alanda izleyebileceği açıklanmıştı.

Bu gelişmeler üzerinde NFL Sözcüsü Brian McCarthy, sadece Bundesliga değil, dünyadaki geri kalan tüm ulusal ve uluslararası spor ligleri ile bağlantıda olduklarını açıkladı.

NFL‘in, beyzbol veya diğer spor dallarının müsabakalarından çok futbol müsabakaları hakkında yapılan açıklamalara bu kadar ilgi duymasının sebebi ise, futbolun bu zamana kadar müsabakalarının başlanacağı duyurulan spor branşları arasından en kalabalık ve iç içe faaliyet gösteren sporlardan biri olması.

Ayrıca NFL Network‘ten Mike Garafolo ve James Palmer, NFL‘in başlaması hakkında değişik ifadelerde bulundu.

Bu Sürecin Nasıl Şekillendirileceği Hakkında Çalışmalarımız Sürüyor

Mike Garafolo, bugün yaptığı açıklamada; “Bazı beyzbol liglerinin ve diğer spor branşlarına ait liglerin yeniden başladığını biliyorum ancak futbol hakkında konuşurken, insanların çok yakın temas kuracağı bir spordan bahsediyoruz.”

Ve şöyle devam etti: “Yani sadece NFL değil, aynı zamanda NFLPA‘da (Amerikan Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası) bu sürecin nasıl şekillendirileceği konusunda çalışmalarını sürdürüyor.”

Ayrıca James Palmer ise; “İngiltere premier ligi ise 1 Haziran‘da başlayabilir. Bu, dünyadaki en büyük liglerden biri, Beyzboldan daha çok yakın temasın bulunacağı bu ligde yaşanacak olan gelişmeleri göz önünde bulunduracağız.” Sözlerini kullandı.

NFL maçlarının başlamasından önce her sene gerçekleşen eğitim kampı ise bu süreçte çok daha fazla tehlike altında gibi duruyor.

Sezon başlamadan önce, takıma yeni katılmış olan oyuncuların takımın stratejisine alışması ve takımla uyum sağlaması adına yapılan bu çalışmalar bu sene covid-19 tehlikesi ile ertelenebilir veya askıya alınabilir mi, bu konu hala meçhul.

NFL Müsabakaları, Her Zamanki Tarihinde Başlamalı!

Hatırlarsanız ABD başkanı Donald Trump, NFL sezonunun ne şekilde olursa olsun her zamanki tarihler arasında başlaması gerektiği taraftarı olduğunu açıklamıştı. Ancak ABD için işlerin pek de iyiye gitmediği malum. O yüzden bu seneki faaliyetlerde biraz aksaklık yaşanabileceğini tahmin etmek o kadar da zor değil. Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir