Broncos, Jaguars, Packers ve Ravens'da Takım Tesisini Açtı
Broncos, Jaguars, Packers ve Ravens'da Takım Tesisini Açtı

Denver Broncos, Jacksonville Jaguars, Baltimore Ravens ve Green Bay Packers‘da takım tesislerini açan takımlar arasında yer aldı.

Roger Goodell
Roger Goodell, NFL Takım Tesileri Hakkında Açıklama

25 Mart’ta takımlara bir bildiri yayınlayarak Covid-19 ile mücadele kapsamında tüm kulüp tesislerinin kaptıldığını bildirikten sonra 16 Mayıs tarihinde Roger Goodell, NFL takımlarının belirli kuralları uygulaması halinde 19 Mayıs salı gününden itibaren takım tesislerini açabileceğini açıklamıştı.

Roger Goodell‘ın yaptığı açıklamada;

Takım tesislerinin, eyalet ve yerel yönetmeliklerin ortaya koyduğu kuralları ve Dr. Sills tarafından Mayıs ayında tüm kulüplere dağıtılan sağlık protokellerinin uygulanması şartıyla salı gününden itibaren açılmasına izin verilir.” Sözleri yer almıştı.

Takım tesislerini ilk açan takımlar; Atlanta Falcons, Dallas Cowboys, Pitsburgh Steelers, Indianapolis Colts, Kansas City Chiefs, Houston Texans ve Cincinnati Bengals olurken;

Bugün; Denver Broncos, Jacksonville Jaguars, Baltimore Ravens ve Green Bay Packers‘da takım tesislerini açarak bu takımlar arasında yerini aldı.

Bu grup arasında tesisini ilk açan Jacksonville Jaguars, TIAA Bank Field takım tesisinde en fazla 75 kişilik bir personel kadrosunun bulunacağını açıklarken; Baltimore Ravens‘da Under Armour Performance Center takım tesisinde aynı şekilde 75 kişilik bir personel kadrosundan daha fazla kişinin bulunmayacağını bildirdi.

New York Jets ve New York Giants takımları tarafından tesisin yeniden açılması konusunda resmi bir açıklama gelmezken New Jersey Valisi Phil Murphy, dün akşam yapmış olduğu bir açıklamada eyalletteki tüm profosyonel spor takımlarının eğitime ve faaliyetlerine devam edebileceğini bildirdi.

New York Jets yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada vali Phil Murphy ve NFL ile tesislerinin açılması yönünde ortak çalışmalarının devam ettiği; sağlık ve güvenlik önlemleri oluşturmak için yoğun bir şekilde çalıştıkları ve en kısa sürede takım tesislerini açmaya başlayacakları bildirildi.

New York Gşants

Bu açıklamalardan sonra ise New York Giants tarafından gelen bir bildiride, önümüzdeki hafta Quest Diagnostics Eğitm Merkezi‘ni yeniden açma planları olduğu açıklandı.

“Sistematik Ve Güvenli Bir Şekilde Hareket Edeceğiz.”

New York Giants tarafından yapılan açıklamada;

“Tesisimizde çalışmaya geri dönmesi gereken personelimiz için önümüzdeki hafta bu sürece başlamayı umuyoruz. Bu faaliyetimizi gerçekleştirirken devletin kurallarına ve NFL protokollerine uygun, sistematik ve güvenli bir şekilde hareket edeceğiz.

Takım tesislerini açan NFL takımları hiç zaman kaybetmeden faaliyetlere başlarken diğer takımlardan ise takım tesisleri hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here