NFL Takım Tesisleri Salı Günü Açılıyor!

Hatırlarsanız NFL komisyon üyesi Roger Goodell, 25 Mart’ta takımlara bir bildiri yayınlayarak Covid-19 ile mücadele kapsamında tüm kulüp tesislerinin kaptıldığını bildirmişti.

NFL Network‘ten Ian Rapopoprt‘un yaptığı bir habere göre ise; NFL komisyon üyesi Roger Goodell, NFL takımlarının belirli kuralları uygulaması halinde salı gününden itibaren takım tesislerini açabileceğini açıkladı.

Roger Goodell‘ın yaptığı açıklamada;
“Takım tesislerinin, eyalet ve yerel yönetmeliklerin ortaya koyduğu kuralları ve Dr. Sills tarafından Mayıs ayında tüm kulüplere dağıtılan sağlık protokollerinin uygulanması şartıyla salı gününden itibaren açılmasına izin verilir.” Sözleri yer aldı.

Salı gününe kadar bu gereksinimleri karşılayamayacak olan takımların ise, kriterlere uygun hareket edebildikleri en erken tarihte tesislerine kavuşabilecekleri belirtildi.

Roger Goodell Diz Çöken Oyuncuları Destekliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Marianne O’Leary /CC-BY

Ayrıca takım tesislerinin yeniden açılma şartları ise şu şekilde sıralandı;

  • Kulüpler, tesiste toplam personellerinin %50’sinden fazlasını bulunduramaz, ve bu sayı 75 kişi ile sınırlıdır.
  • Kulüpler, tesiste bulunacak olan Covid-19 vakalarını derhal bildirmekle yükümlüdür.
  • Kulüpler, hükümetin ve yerel yönetimin kurallar üzerindeki düzenlemelerini derhal uygulamak ile yükümlüdür.
  • Kulplerin koçluk personellerinin tamamının asla aynı anda “oyunculara eşitlik sağlamak için” tesise dönülmesine izin verilmez.
  • Güç ve kondisyon antrenörü tesiste ancak söz konusu kişi şu anda oyuncu rehabilitasyonuna katılıyorsa çalışmaya devam edebilir.

Eğer hala okumadıysanız “Coronavirüs, NFL Maçlarına Engel Olabilir Mi?” adlı yazımızı okuyarak NFL sözcüsü Brian McCarthy‘nin Coronavirüs hakkında yapmış olduğu açıklama hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir