NFL Takımları, Takım Tesislerini Açmaya Başladı!

Bazı NFL takımları, salı gününden itibaren takım tesislerini açmaya başladılar.

NFL komisyon üyesi Roger Goodell tarafından geçtiğimiz hafta yapılan bir açıklamada, NFL takımlarının 19 Mayıs‘tan itibaren kademeli şekilde takım teislerini açabilecekleri açıklanmıştı. (Bkz: NFL Takımlarının Takım Tesisleri Salı Günü Açılıyor!)

Roger Goodell‘ın yaptığı açıklamada;

“Takım tesislerinin, eyalet ve yerel yönetmeliklerin ortaya koyduğu kuralları ve Dr. Sills tarafından Mayıs ayında tüm kulüplere dağıtılan sağlık protokellerinin uygulanması şartıyla salı gününden itibaren açılmasına izin verilir.” Sözleri yer almış ve bu süreçte kurallara uyulması gerektiği özellikle belirtilmişti.

Bu gereksinimleri karşılayamayacak olan takımların ise, kriterlere uygun hareket edebildikleri en erken tarihte tesislerini açabilecekleri açıklanmıştı.

Roger Goodell

Takım tesilerini açan ilk takımlardan biri Atlanta Falcons olurken; Dallas Cowboys, Pitsburgh Steelers, Indianapolis Colts, Kansas City Chiefs ve Houston Texans‘da takım tesislerini açmaya başladı.

Atlanta Falcons başkanı Rich McKay, gazetecilere yaptığı bir açıklamada açılacak olan takım tesisinin kurallarını belirtmişti;

  • Giriş ve çıkış için tek bir kapı vardır.
  • Maskeler, kapalı bir ofiste olunmadığı süre boyunca her zaman takılmalıdır.
  • Kafeterya ve ekip toplantı odaları kapalıdır.

Rich McKay, bugün ise Atlanta Falcons‘un Flowery Branch‘deki takım tesisine bir tur gerçekleştirerek giriş ve çıkışların nasıl olduğunu, faaliyetin nasıl işlediğini açıklayan bir video hazırladı.

“Bunu En Doğru Şekilde Yapacağız”


Dallas Cowboys takımının sahibi Jerry Jones‘da dün Star‘a geri döndü. (Star; Dallas Cowboys‘un en büyük takım tesislerinden birinin adı)

Jerry Jones NFL‘e verdiği bir demeçte;

“Bu, NFL kulüplerinin ve ligimizin bir bütün olarak bu spor için uğraş verdiğimiz büyük bir gün.” Açıklamalarını yaptı ve şöyle devam etti;

“Bu süreçte çalışanlarımızın konforunu ve bakımını yakıdnan takip edeceğiz. Bunu akıllıca ve güvenli bir şekilde yapmaya kararlıyız. Tesisimizdeki her şey sağlık ve işyeri güvenliği kurallarına uygundur. Bunu doğru şekilde yapacağız.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Ayırca şunu da hatırlatmalıyız ki bildiğiniz üzere NFL tarafından alınan bir diğer kararda, takım antrenörlerinin bu aşamada tesislere dönmelerine izin verilmediği de açıklanmıştı.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir