Van Roten: Newton’la Belichick’i Beraber Düşünmek “Korkunç”

Cam Newton’ın eski takım arkadaşı Van Roten, bugün Sirius XM NFL Radyo aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklama ile New England Patriots ile anlaşma imzalayan Cam Newton hakkındaki düşüncelerini paylaştı. 

Kendisi de tıpkı Cam Newton gibi Carolina Panthers’den ayrılarak farklı bir takımla anlaşma imzalayan Van Roten (2 Nisan 2020 tarihinde New York Jets ile 3 yıllık bir anlaşma imzaladı.) bugün yapmış olduğu açıklamada; Cam Newton ile Bill Belichick’i beraber düşünmenin “korkutucu” olduğunu dile getirdi.  

“Şaşırdım ancak bunun mantıklı olduğunu da gördüm. Düşünsene franchise bir Quarterback’e  sahipsin ve onu serbest bırakacak mısın?

“Bu benim için ilginç bir iş kararı gibi görünüyor, çünkü bir koçluk personelinden birini değiştirebilirsin ya da scout departmanında yeni birini edinebilirsin. Hatta futbolda herhangi bir iş bölümünde değişiklik yapabilirsiniz ancak söz konusu bir franchise Quarterback oyuncusu olduğunda -ve ligde bunu kanıtlayacak çok sayıda takım var- aldığınız kararda haklı olursanız iyi olur. Cam Newton’ın geçmişte bazı yaralanma sorunları olduğunu biliyorum ancak, adam bir rakip.”  

New England Patriots’a ne getiriyor?  Çünkü Cam Newton’ın hem sağlıklı olup hem de Bill Belichick’in offense’inde olduğunu düşünmek gerçekten dehşet verici. Çünkü o bir gamechanger, bir takımı Super Bowl’a getirdi. O; oyun planı için bir baş ağrısı.”

“Şöyle ki sağlıklı olduğu zaman; koşusunu durdurabilirsin ancak bu sefer paslarını savunman gerekir. Eğer paslarını durdurabilirsen o zaman da koşuyu hesaba katmalısın, bu yüzden temel olarak bir şey seçeceksin ve o diğerini yapacak. Ve şimdi kendisini kazanmak isteyen Cam Newton’la sadece kazanmakla ilgilenen Bill Belichick’i  birleştiriyorsun. Bu yüzden, bu kesinlikle ligin geri kalanı için bir felaket tarifi.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir