Cam Newton, Patriots İle Anlaşma İmzaladı

Cam Newton, kariyerine bir New England Patriots oyuncusu olarak devam edecek. 

Bugün NFL Network tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Carolina Panthers’in eski Quarterback oyuncusu NFL MVP QB Cam Newton’un New England Patriots ile anlaşma imzaladığı bildirildi.  

Newton, geçtiğimiz sezonun ilk haftalarında sakatlığının rehabilitasyon sürecini tamamlamış ve sahalara dönmüştü.  

Ancak sezonun ilerleyen haftalarında Arizona Cardinals vs Carolina Panthers maçı esnasında oyuncunun ayağında Lisfranc kırığı olduğu ortaya çıktı. 

(Orta ayağın kırık veya çıkık olmasıyla adlandırılan Lisfranc yaralanmaları; oldukça tehlikeli yaralanma biçimleri olup tedavilerinin beklenen sürelerden uzun sürmesi olasıdır.) 

Sezonun ilerleyen haftalarında oyuncunun ayağındaki Lisfranc yaralanmalarının beklenen sürede iyileşmemesiyle beraber; Cam Newton’ın Carolina Panthers’de ki yerinin sarsılma dönemi de başlamış oldu.  

Cam Newton, Patriots İle Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Keith Allison from Hanover, MD, USA / CC BY-SA KeithAllisonPhoto.com

17 Mart 2020’de Cam Newton’a yeni bir takım araması için izin veren Carolina Panthers, Newton’u transfer edebileceği bir partner bulamadığı için; 24 Mart 2020 tarihinde oyuncunun resmi olarak serbest bırakıldığını açıklamıştı. 

9 Sezonluk Carolina Panthers kariyerinden sonra 24 Mart 2020 tarihinde serbest bırakılan Cam Newton; geçtiğimiz saatlerde New England Patriots ile 7,5 milyon dolar değerinde 1 sene süreli bir anlaşma imzaladı.  

Son iki yılda geçirmiş olduğu Lisfranc yaralanması ve omuz sakatlığıyla beraber piyasa değerinde oldukça farklılaşmalar gözlemlenen Cam NewtonPatriots ile yapmış olduğu bu anlaşmayla beraber kariyerine New England Patriots oyuncusu olarak devam edecek.  

Bu zamana kadar oynadığı tek takım olan Carolina Panthers’de ki kalıcılığı ve uyumluğu ile uzun süreli bir oyuncu olarak tanımlanan Cam Newton; aynı adaptasyonu New England Patriots’da da uygulayabilirse, kariyerinin geri kalan süresini burada geçirebilir.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir