Cam Newton, #1 Numaralı Patriots Oyuncusu Oldu

Cam Newton, New England Patriots’un #1 numaralı oyuncusu oldu! 

New England Patriots, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklamayla beraber Cam Newton’ın, 1 numaralı formayı giyeceğini bildirdi. 

2003’te New England Patriots ilk kez Super Bowl’u kazandıktan sonra takımın maskotu 1 numarayı bağışlamış ve 0 numaralı formayı giyerek faaliyetlerine devam etmişti. 

Yapılan bu açıklamayla beraber 1 numaralı formayı giyecek olan Newton; Aynı zamanda New England Patriots’un 1987’den bu yana kullanılmayan #1 numaralı Quarterback  formasını giyecek olan ilk oyuncu oldu. 

9 yıllık Carolina Panthers kariyerinden sonra Cam Newton, takımını değiştirmiş ve yeni bir forma içerisinde bulunacak olsa bile; artık kariyerinin devamında aynı forma numarası ile sahalara çıkacak.  

Oyuncu ile İlgili Daha Fazla Haber  

Cam Newton - Patriots Anlaşmasının Detayları | Korumalı Futbol Türkiye

Cam Newton – Patriots Anlaşmasının Detayları 

Cam Newton, 29 Haziran tarihinde New England Patriots ile 1 yıl süreli ve 1,05 milyon dolar değerinde olan bir anlaşma imzalamıştı.   

CNewton ile New England Patriots arasında imzalanan anlaşmanın ilk detayları açıklandı. Cam Newton’ın garantili ödemesinin yalnızca maaşının yarısı olduğu dile getirildi.  

Yapılan açıklamalar doğrultusunda oyuncunun maaşı olan 1,05 milyon dolarlık ödemenin yanı sıra; oyuncun takımla yaptığı anlaşma dahilinde garantili olan maddiyatın yalnızca 550 bin dolar olduğu bildirildi.   

Öyle ki bu ödemelerin yanı sıra oyuncu ile takım arasında yapılan anlaşmanın toplamda 5,75 milyon dolar değerinde olan farklı farklı bonuslar da içerdiği açıklandı. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir