NFL Kampları, Takım Tesislerinde Yapılacak

NFL Yönetimi tarafından yapılan politika değişikliği ile beraber bu sezonun NFL Eğitim Kamplarının takım tesislerinde yapılacağı bildirildi.  

Covid 19 pandemisinin dünyayı etkisi altına almasıyla beraber gerek NFL gerekse de dünyadaki diğer spor branşlarındaki müsabaka ligleri başta olmak üzere dünya genelinde tüm işlerde aksaklıklar yaşandı.  

NFL, covid-19 ile mücadele kapsamında her geçen gün yeni tedbirler alırken bugün ise başka bir gelişme ile karşımıza çıktı. 

NFL yönetimi, yapmış olduğu bir açıklamayla beraber politikada bir değişiklik gerçekleştiğini ve; bu sezonun Eğitim Kamplarının, takımların takım tesislerinde yapılacağını belirtti. 

NFL Network tarafından geçtiğimiz saatlerde haber yapılan bu politika değişikliğiyle beraber ligdeki 32 kulübün her birine ayrı ayrı bildiriler yollandığı da açıklandı.  

Yapılan açıklamalara göre lig, bu politika değişikliği ile takımların ve oyuncuların eğitimlerini sürdürmek için bulundukları yerden uzağa seyahat etmelerini gerektiren eğitim kamplarının; takım tesislerinde gerçekleştirilmesini sağlayarak oyuncuları ve takımları; covid-19 ile mücadele kapsamında korumayı amaçlıyor. 

Bu politika değişikliğinin sadece Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında mı olduğu yoksa; George Floyd’un öldürülmesi üzerine yapılan protestoların da bu kararın alınmasında bir etmen olup olmadığı hakkında bir açıklama yapılmadı.  

takımların; oyuncuların eğitimlerini sürdürmek amacıyla daha gelişmiş kamp alanlarına seyahat ettikleri bu uygulama; takımlara tam personel kadrosu ile çalışma ve ek saha alanının varlığını sağlamasının yanı sıra; tüm ekibi koordineli bir şekilde yeni sezona hazırlama şansını da sunuyor.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir