NFL Gündem 9 Mart 2021

NFL Gündem 9 Mart 2021 | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Gündem 9 Mart 2021 | Korumalı Futbol Türkiye

NFL Gündem 9 Mart 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 9 Mart‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Dallas Cowboys’la Dak Prescott, 4 Yıl Süreli ve 160 Milyon Dolarlık Yeni Anlaşma İmzaladı

Dak Prescott için sevindirici haber geldi. Dallas Cowboys; gerek erkek kardeşinin intiharı, gerek annesinin kolon kanseriyle mücadelesi ve gerekse de New York Giants karşılaşmasında ayak bileğinden sakatlanması üzerine oldukça zor süreçler geçirmiş olan Dak Prescott’la 4 yıl süreli bir kontratta anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

2x Pro Bowler Quarterback oyuncusu Prescott, 160 milyon dolarlık kontrat çerçevesinde 4 sezon daha Dallas Cowboys adına forma giyecek.

New York Jets, Marcus Maye’e Franchise Tag Uyguladı

2-14’lük bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan New York Jets, 23 Mayıs 2017’de kadroya katılmış olan Safety oyuncusu Marcus Maye’e Franchise Tag uyguladı.

Isaiah Wilson, Miami Dolphins’e Transfer Edildi

Offensive Tackle oyuncusu Isaiah Wilson‘ın geçtiğimiz günlerde Twitter‘dan paylaştıktan sonra hemen sildiği Tweet‘i yönünde beklenen olay oldu.

Tennessee Titans, 2020 NFL Draft‘ıyla birlikte kadrolarına katmış oldukları genç oyuncuyu, 2022 NFL Draft 7. round seçim hakkıyla birlikte, 2021 NFL Draft 7. round seçimi karşılığında Miami Dolphins‘e transfer etti.

WFT, Brandon Scherff’e Franchise Tag Uyguladı

Washingon Football Team, Ağustos ayında yaptığı açıklamada “tüm kariyeri boyunca Washington’da kalmak” istediğini ifade etmiş olan 2020 First Team All-Pro Offensive Guard oyuncusu Brandon Scherff’e Franchise Tag uyguladı.

Les Miles, Cinsel Taciz İddiaları Üzerine Kansas Jayhawks Takımındaki Görevinden Alındı

18 Kasım 2018 tarihinde Kansas Jayhawks‘ta Baş Koç olarak görev yapmaya başlayan Les Miles, kendisine yönelik yapıla cinsel taciz iddiaları üzerine görevden alındı.

Miles, konuyla ilgili yaptığı açıklamada çok kırgın olduğu ifade etti.

Devin Funchess Maaş Kesintisini Kabul Etti

Green Bay Packers’ın genç Wide Receiver oyuncusu Devin Funchess, 750.000 dolarlık bir maaş kesintisini kabul etti.

Mitch Morse Maaş Kesintisini Kabul Etti

Buffalo Bills’in genç Center oyuncusu Mitch Morse, Buffalo Bills’te kalabilmek adına neredeyse 2 milyon dolara ulaşan bir maaş kesintisini kabul etti.

New York Giants, Leonard Williams’a Franchise Tag Uyguladı

6-10’luk bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan New York Giants, 28 Ekim 2019’da kadroya transfer edilmiş olan Pro Bowler Defensive End oyuncusu Leonard Williams‘a Franchise Tag uyguladı.

Buccaneers, Chris Godwin’e Franchise Tag Uyguladı

2020-21 sezonunun Super Bowl şampiyonu Tampa Bay Buccaneers, 2019 Second-team All-Pro Wide Receiver oyuncusu Chris Godwin‘e Franchise Tag uyguladı.

Jacksonville Jaguars, Cam Robinson’a Franchise Tag Uyguladı

Jacksonville Jaguars, 2017 NFL Draft‘ıyla birlikte kadroya katılmış olan Offensive Tackle oyuncusu Cam Robinson‘a Franchise Tag uyguladı.

Oyuncunun yeni sezonda elde edeceği miktar hala belirsizliğini korurken bu miktar üzerine gündemi sallayan birçok iddia da varlığını sürdürmekte.

Detroit Lions Kenny Golladay’e Franchise Tag Uygulayacak mı?

511’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Detroit Lions‘ın Wide Receiver oyuncusu Kenny Golladay üzerinde Franchise Tag uygulamayacağı öngörülüyor.

Bears, Allen Robinson’a Franchise Tag Uyguladı

8-8’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu, 0-1’lik bir seri çerçevesinde ise Playoff‘ları kapatmış olan Chicago Bears, 14 Mart 2018’de 3 yıllık bir anlaşmayla birlikte kadroya katılmış olan Pro Bowler Wide Receiver oyuncusu Allen Robinson‘a Franchise Tag uyguladı.

Kyle Long NFL’e Geri Mi Dönüyor?

Daha önce Chicago Bears adına forma giymiş olan 3x Pro Bowler, 2014 Second-team All-Pro Guard oyuncusu Kyle Long‘un NFL‘e geri dönmesi bekleniyor.

Saints Marcus Williams’a Franchise Tag Uyguladı

Running Back oyuncusu Ty Montgomery‘yi bırakmayarak geçtiğimiz günlerde Montgomery ile yeni bir anlaşma imzalayan New Orleans Saints, 2017 NFL Draft‘ıyla birlikte kadroya katılmış olan Safety oyuncusu Marcus Williams’a Franchise Tag uyguladı.

Dan Bailey’nin Minnesota Vikings’deki Kariyeri Son Buldu

Şubat ayının başında, 1 milyon dolar bonus verebilmek üzere Riley Reiff’in kontratında düzenleme gerçekleştiren Minnesota Vikings, 17 Eylül 2018 tarihinde kadroya katılmış olan 2015 Second-team All-Pro Placekicker oyuncusu Dan Bailey ile yollarını ayırarak oyuncuyu serbest bıraktı.

Buccaneers, Lavonte David ile Uzatma Anlaşması İmzaladı

2019 Second-team All-Pro Wide Receiver oyuncusu Chris Godwin‘e Franchise Tag uygulamış olan Tampa Bay Buccaneers, 2013 First-team, 2016,2020 Second-team All- Pro Linebacker oyuncusu Lavonte David ile uzatma anlaşması imzaladı.

Geçtiğimiz sezon Tampa Bay Buccaneers‘la birlikte, kariyerinin ilk Super Bowl şampiyonluğunu elde etmiş olan David, 25 milyon dolarlık yeni anlaşma çerçevesinde 2 sezon daha Tampa Bay Buccaneers adına forma giyecek.

Tennessee Titans Malcolm Butler’ı Serbest Bıraktı

Tennessee Titans, Starting Cornerback olarak forma giyen, 2016 Second-team All-Pro Malcolm Butler‘ı serbest bırakarak bütçesinden 10 milyon dolar tasarruf etti.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir