Mike Person Sahalara Veda Ediyor

San Fransisco 49ers’ın eski guard oyuncusu Mike Person, emekliye ayrıldığını açıkladı. 

M. Person, San Fransisco 49ers’ın Super Bowl şampiyonluğundan birkaç ay sonra takımın kadrosuna katılmış ve daha sonra Nisan ayında San Fransisco 49ers tarafından serbest bırakılmıştı.  

San Fransisco 49ers’ın genel müdürü John Lynch, oyuncunun serbest bırakılmasını ise şu yönde yorumladı;  

“Oyun için olan tutkusuyla organizasyonumuzdaki herkes tarafından saygı duyulan özverili bir oyuncu. Karakteri ve profesyonelliği ile soyunma odamızda büyük bir etki yarattı. Sahadaki ateşi ile ekibimizin fiziksel doğasına katkıda bulundu.”  

Mike Person Sahalara Veda Ediyor | Korumalı Futbol Türkiye

Serbest bırakılmasından bir süre sonra M. Person, bu hafta içerisinde 406 MT Sports aracılığıyla gerçekleştirdiği bir telefon görüşmesinde; 9 sezonluk NFL kariyerinden sonra artık sahalara veda ettiğini bildirdi.  

Mike Person, yaptığı açıklamada, sahada geçirdiği bu süre boyunca döktüğü terden sonra; artık ailesiyle beraber olacağını söyledi. 

“Şu anın doğru zaman olduğunu hissediyorum. Açıkçası bunun farklı bir şekilde sona ermesini dilerdim, özellikle de geçtiğimiz sezonun.” 

“Yeniliyorsun, oynamış olan herkes bunu biliyor (tecrübe ediyor). Ancak bir noktada kendine bunu yapmak için şu anda doğru zaman olduğunu söylemen gerekiyor.”  

“Çocuklarım büyüyor ve genel olarak biriyle anlaşma imzalasam tüm sezonu onlardan uzak geçireceğim.”  

“Bir kelime ile açıklamak zorunda kalsaydım, tüm inişlerim ve çıkışlarımdan dolayı bu “kaotik” olurdu. Ulaşabileceğim en yükseğe ulaşamadım ancak benimde yükseğe çıktığım zamanlar veya dibe düştüğüm anlar oldu. İnsanlar bunun bir iş olduğunu söylerler ancak siz bunun içerisinde olana kadar bunun farkında olmuyorsunuz.”  

“Ancak bu benim hem bir insan olarak hem de bir baba olarak büyümeme (gelişmeme) yardım etti ve bunu hiçbir şeye değişmem.”  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir