Jalen Reagor Omzundan Sakatlandı

Philadelphia Eagles’ın çaylak Wide Receiver oyuncusu Jalen Reagor yeni sezonun başlangıcına günler kala talihsiz bir olay yaşadı.  

Philadelphia Eagles, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın çaylak Wide Receiver oyuncusu olan Jalen Reagor’un pazar günü öğleden sonra yapılan bir takım antrenmanı esnasında omzundan sakatlandığını ve antrenmandan ayrıldığını duyurdu.  

Yapılan açıklama doğrultusunda takımın çaylak Wide Recevier oyuncusu Jalen Reagor’un sakatlığının; sezonun tamamını kaçırabilecek kadar büyük ve ciddi olmadığı bununla beraber oyuncunun; 13 gün sonra başlayacak olan sezonda muhtemel olarak 1 veya 2 maçı kaçıracağı dile getirildi.  

Jalen Reagor ise konuyla ilgili olarak Twitter’dan yaptığı paylaşımda; “B, yakında döneceğim.” sözlerini dile getirdi.  

Jalen Reagor – İstatistikler  

Jalen Reagor - İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Kevin Burkett / CC-BY-SA

Kolej futbolu yıllarını Texas Christian University (TCU)’de geçiren Reagor, 3 senelik kolej futbolu kariyeri boyunca;   

  • 148 reception,  
  • 2248 yards (receiving),  
  • 324 yards (rushing),  
  • 2 touchdown (rushing),  
  • 22 touchdown (receiving),  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 39 oyunda yer aldıktan sonra 2020 NFL Draft  seçimlerine katıldı.   

Oyuncunun istatistikleri, WikipediaNFL.COM ve Sports Reference CFB‘den alınmış olup resmi verilere dayanmakta ve hiçbir yorum içermemektedir. 

2020 NFL Draft seçimlerine katılan Reagor, 2020 NFL Draft’ın 1. round 21. sırasından Philadelphia Eagles tarafından seçildikten sonra; temmuz ayı sonunda başlayacak olan antrenman kampları öncesinde takımla 4 yıl süreli, beşinci yıl seçeneğini de içerisinde bulunduran toplamda 13,3 milyon dolarlık bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol hayatına geçiş yaptı.   

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir