Xavier McKinney, NFL'deki İlk Sezonunu Kaçırabilir | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

New York Giants’ın çaylak Safety oyuncusu Xavier McKinney, NFL’deki ilk sezonuna şanssızlıkla başlıyor.  

New York Giants, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın çaylak Safety oyuncusu olan Xavier McKinney’in; ayağındaki rahatsızlık  nedeniyle ameliyat olması gerektiğini duyurdu.  

Takım tarafından yapılan açıklama doğrultusunda çaylak Safety oyuncusu  McKinney’in; ayağındaki sakatlığa çözüm olması umuduyla olacağı ameliyattan sonra yaklaşık 10 haftalık bir rehabilitasyon sürecine gireceği ve eğer her şey plana uygun giderse çaylak oyuncunun sezon sonunda geri dönüş şansının hala var olduğu bildirildi.  

Xavier McKinney – Kariyer ve İstatistikler 

Kolej futbolu kariyerini Southeastern konferansına dahil olan üniversitelerden Alabama State Üniversitesi’nin Alabama State Hornets takımında Safety  oyuncusu olarak geçirmiş olan McKinney, 3 sezonluk kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 108 Solo Tackles 
  • 67 Assist Tackles 
  • 5 Def. Interceptions 
  • 101 Def. Int. Yards 
  • 2 Def. Int. Touchdowns 
  • 6 Fumles Forced 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 32 maçta yer aldı. 

3 sezonluk kolej futbolu kariyerini 2019 sezonu bitiminde sona erdiren McKinney; kolej futbolu kariyerinin bitiminden sonra katıldığı 2020 NFL Draft’ın 2. Round ve 36. Sırasından New York Giants tarafından seçildi.  

Draft dönemi sonrasında New York Giatns ile detayları kamuoyuna aktarılmamış olan bir çaylak anlaşması imzalayan McKinney, bu çaylak anlaşması ile birlikte profesyonel futbol kariyerine de başlangıç yapmış oldu.  

Önceki makaleDavid Montgomery Sakatlandı
Sonraki makaleJalen Ramsey, Purpose Prep’e $1 Milyon Bağışlıyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here