New York Giants ve NY Jets, 2020’de Taraftarsız Maç Yapacak

New York Giants ve New York Jets, 2020-2021 sezonunda Metlife Stadyumu’nda oynanacak maçlarda tarafların bulunmayacağını bildirdi.  

New Jersey valisi Phil Murphy’nin açık havada New York Giants ve New York Jets takımlarının 500 kişilik taraftar kitlesi limitini açıklamasından hemen sonra NY Giants ve NY Jets takımları; Twitter üzerinden yaptıkları ortak bir bildiri ile East Rutherford’daki Metlife  Stadyumu’nda gerçekleşecek olan maçlarda taraftarsız oynayacaklarını dile getirdi.  

“Bugün Vali Murphy, devam eden sağlık krizi nedeniyle açık hava toplantılarını sınırlandıran Metlife Stadyumu’ndaki düzenin, bir sonraki duyuruya kadar uygulanacağını duyurdu. Bu karara, covid-19 krizinin mevcut durumu dikkatle değerlendirildikten sonra ulaşıldı. Giants ve Jets arasındaki görüşmelerde ekiplerimiz için odak noktası; taraftarlarımızın oyuncularımızın ve personelimizin sağlığı ve güvenliği olacak. “ 

“Vali Murphy’nin halk sağlığı ve güvenliği konusundaki kararını destekliyoruz. Her ne kadar oyunlarımız için Metlife Stadyumu’nda taraftar olmasını tercih etsek de, koşullar değişene kadar hem NY Giants, hem de NY Jets, taraftarların katılımı olmadan oyun oynayacaklar. Vali Murphy’nin ofisi ile ortak çalışmaya devam edeceğiz ve gerektiği takdirde güncelleme yapacağız.”  

New York Giants ve NY Jets, 2020'de Taraftarsız Maç Yapacak | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Schen Photography / CC-BY

“Buna ek olarak; her bir takımın 2020 eğitim kampı, halka açık olmayacaktır. Hayranlarımızı; sağlık görevlileritarafından güvende kalmak için gerekli önlemleri almaya teşvik ediyoruz ve en kısa zaman içerisinde Metlife Stadyumu’nda görüşme için sabırsızlanıyoruz. Bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda sabrınız ve anlayışınız için tekrar teşekkür ederiz. Kullanılma sunuldukça ek bilgiler sağlamaya devam edeceğiz.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir