Xavier McKinney, NFL’deki İlk Sezonunu Kaçırabilir

New York Giants’ın çaylak Safety oyuncusu Xavier McKinney, NFL’deki ilk sezonuna şanssızlıkla başlıyor.  

New York Giants, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın çaylak Safety oyuncusu olan Xavier McKinney’in; ayağındaki rahatsızlık  nedeniyle ameliyat olması gerektiğini duyurdu.  

Takım tarafından yapılan açıklama doğrultusunda çaylak Safety oyuncusu  McKinney’in; ayağındaki sakatlığa çözüm olması umuduyla olacağı ameliyattan sonra yaklaşık 10 haftalık bir rehabilitasyon sürecine gireceği ve eğer her şey plana uygun giderse çaylak oyuncunun sezon sonunda geri dönüş şansının hala var olduğu bildirildi.  

Xavier McKinney – Kariyer ve İstatistikler 

Kolej futbolu kariyerini Southeastern konferansına dahil olan üniversitelerden Alabama State Üniversitesi’nin Alabama State Hornets takımında Safety  oyuncusu olarak geçirmiş olan McKinney, 3 sezonluk kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 108 Solo Tackles 
  • 67 Assist Tackles 
  • 5 Def. Interceptions 
  • 101 Def. Int. Yards 
  • 2 Def. Int. Touchdowns 
  • 6 Fumles Forced 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 32 maçta yer aldı. 

3 sezonluk kolej futbolu kariyerini 2019 sezonu bitiminde sona erdiren McKinney; kolej futbolu kariyerinin bitiminden sonra katıldığı 2020 NFL Draft’ın 2. Round ve 36. Sırasından New York Giants tarafından seçildi.  

Draft dönemi sonrasında New York Giatns ile detayları kamuoyuna aktarılmamış olan bir çaylak anlaşması imzalayan McKinney, bu çaylak anlaşması ile birlikte profesyonel futbol kariyerine de başlangıç yapmış oldu.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir