Tennessee Titans ‘da Covid-19 Vakası Bitmiyor

Tennessee Titans cephesinden gelen covid-19 vakalarının ardı arkası kesilmiyor. 

27 Eylül’de yaptıkları Minnesota Vikings karşılaşması sonucunda covid-19 ile gündeme gelen ve önce 4 oyuncusu ile 5 çalışanının covid-19 testinin pozitif olduğunu açıklayan, daha sonra 2 oyuncusunun daha covid-19 testinin pozitif olduğunu açıklayan Tennessee Titans; bugün yapmış olduğu yeni açıklamada ise 1 oyuncusunun ve 2 personelinin daha covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi.  

Yapılan açıklamalar doğrultusunda Tennessee Titans bünyesinde toplamda 16 adet covid-19 vakasının olduğu doğrulandı. (8 oyuncu / 8 personel)  

Konuyla ilgili Haber 

2 Tennessee Titans Oyuncusu Daha Covid-19’a Yakalandı

2 Tennessee Titans Oyuncusu Daha Covid-19'a Yakalandı | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By Casey Fleser /CC-BY

 
Tennessee Titans’tan bir kötü haber daha geldi.   

Geçtiğimiz günlerde yapmış oldukları bir açıklama ile 4 oyuncunun ve 5 takım personelinin covid-19 testinin pozitif çıktığını açıklayan Titans, geçtiğimiz saatler içerisinde yapmış oldukları bir diğer açıklama ile birlikte 2 oyuncusunun daha covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi.   

NFL Chief Medical Officer Dr. Allen Sills, Tennessee Titans’ın takım tesisinin yeniden açılmasına ilişkin olarak yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak şu sözleri dile getirdi; “Sonuçlara bağlı.”   

Konuyla ilgili farklı cephelerden yapılan açıklamalarda da ortak olarak;  2 yeni covid-19 vakasının Tennessee Titans’ı çıkmaz bir duruma sürüklemediğinin de altı çizildi.   

Ulusal Futbol Ligi tarafından geçtiğimiz saatlerde 32 kulübe yollanan mektupta ise covid-19’a ilişkin olarak şu satırların altı çizildi;   

“Hatırlanması gereken basit bir kural var: temas kurduğunuz her kişide COVID enfeksiyonu varmış gibi davranın ve uygun önlemleri alın.”   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir