Stephen Ross: 2020 Sezonu Kesinlikle Aksamayacak
Stephen Ross: 2020 Sezonu Kesinlikle Aksamayacak

Miami Dolphins takımının sahibi Stephen Ross, 2020 sezonunun aksamayacağını düşündüğünü hatta kesinlikle bu sezonda bir sorun olmayacağını açıkladı.

Covid-19 pandemisinden dolayı NFL maçlarının ertelenebilme olasılığı gündemden düşmez ve bu konu hakkında çeşitli iddialar ortada dolanırken bu konu hakkında bir yorum da Stephen Ross‘dan geldi.

CNBC‘de katıldığı bir program esnasında Stephen Ross;

“Bu yıl kesinlikle bir futbol sezonu olacağını düşünüyorum, ancak asıl soru şu; Stadyumlarda seyirci olacak mı?”

Bizce stadyumlarda taraftarların yer alması olması, gerçekten bu ülkede ihtiyaç duyduğumuz eğlenceyi bize veriyor. Burada Miami’de bir sürü şey yaptık ve seyirci olsun veya olmasın her iki şekilde de her koşula hazırız. Ancak umarım stadyumlarda seyirciler olur.”

“Pek çok insanın, NFL‘i izleyemediği bu süreye kadar bunun ne kadar değerli olduğunu fark ettiğini sanmıyorum.” Sözlerini kullanarak bu sezon hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Stephen Ross: 2020 Sezonu Kesinlikle Aksamayacak
Miami Dolphins

Hatırlarsanız bu ayın başında NFL Sözcüsü Brian McCarthy, yapmış olduğu bir açıklamada Coronavirüs’ün NFL maçlarına engel olup olmayacağına değinmişti.

McCarthy’nin yaptığı açıklamada taraftar olup olmayacağı konusu cevaplandırılmamış ve ondan sonra yapılan açıklamalarda da bu konu hakkında kesin bir cevap verilmemişti.

Carolina Panthers takımının sahibi David Tepper ise bu konuda, maçlarda az sayıda taraftarın olmasının bir sorun teşkil etmeyeceğini söylemişti;

“Stadyumlar tam kapasitede seyirci bulundurmayacak, ancak bu bazı seyircilerin de bulunamayacağı anlamına gelmiyor. Koltukların aralarında 18 inç aralık bulunan kapalı bir uçakta rahat oluyorsanız, belki aralarınızda iki koltu ve birbirinizden 5 metre uzakta bulununca bir açık hava stadyumunda da rahat olabilirsiniz.

Genel olarak bir değerlendirme yaptığımızda NFL maçlarının aksamayacağı iddiası doğrulansa bile, NFL tarafından resmi bir açıklama gelene kadar akıllardaki tek soru; taraftarların maçlarda olup olmayacağı yönünde olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here