Roger Goodell Diz Çöken Oyuncuları Destekliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Marianne O'Leary /CC-BY

NFL komisyon üyesi Roger Goodell ‘dan, diz çöken oyunculara tam destek!  

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; yeni sezonda, barışçıl protestolar amacıyla diz çöken oyunculara desteğinin tam olduğunu açıkladı.  

Geçtiğimiz ayın başlarında da toplumsal sorunları ele almak amacıyla diz çökerek oldukça büyük tepki toplayan ve takımından ihraç edilen Colin Kaepernick’e destek verdiğini açıklayan ve geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu başka bir açıklamada; Colin Kaepernick’in verdiği mesaja daha önce kulak vermiş olmayı dileyen  Roger Goodell, bugün yaptığı açıklamada oyunculara olan desteğini ise şu sözler ile ifade etti;  

“Evet, onları destekleyeceğim. Tek bir oyuncuyu dahi milli marşı ihlalle cezalandırmadık ve buna niyetim yok, onları destekleyeceğim. Birinin bu tür bir korku içinde yaşadığını görmek hiç doğru değil. Bunu düzeltmeliyiz. Bu dünyayı daha iyi hale getirmeliyiz çünkü bu doğru değil.” 

“Biliyorsunuz, insanlar liderlik için NFL’e bakıyorlar. Ve bu yüzden çağrıya cevap vermeliyiz, yaptığımız da bu, değil mi? Bunu her zaman söylüyorum, bu liderlik konumunda olduğumuz için şanslıyız. Yapamayacağımız şey; insanları hayal kırıklığına uğratmak.” 

NFL - Güncellenen Yeni Sezon Protokolleri | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell – Photo By MarineCorps NewYork / CC-BY

Ayrıca Goodell, kendisinin; “siyahi” olan yeğenini “siyahi” olarak görmediğini de dile getirerek ırkçılığa karşı olduğunu da bir kez daha vurgulayarak sözlerini sonlandırdı; 

“Ona “siyahi” bir yeğen olarak bakmıyorum, ona yeğenim olarak bakıyorum. Adını, babam Charlie Goodell’dan alıyor. Benim en küçük erkek kardeşim ve 2 çocuğu daha evlat edinmiş.  Ona benim yeğenim gibi bakıyorum. Bu yüzden düşünmedim; dışarı çıkarken korkuyor mu veya gerçekten binanın dışına her çıktığında tehlikede olduğunu mu düşünüyor?” 

Önceki makaleSafety Oyuncusu Grant Delpit Sakatlandı
Sonraki makaleGreen Bay Packers’tan Jacob Blake Açıklaması
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here