Roger Goodell'dan Colin Kaepernick Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
Roger Goodell Photo: Copyright | CNN Taken from IPTC Photo Metadata Colin Kaepernick Photo: Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved. This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, Colin Kaepernick hakkında konuştu.  

ESPN’den Mike Greenberg aracılığıyla açıklama yapan Roger Goodell, oyuncu hakkında oldukça çarpıcı sözler söyledi.  

“Onu Buraya Davet Ediyoruz.”

Roger Goodell, yapmış olduğu açıklamada bir takımı Colin Kaepernick ile anlaşma imzalaması konusunda teşvik ettiğini açıkladı.  

“Eğer NFL’deki kariyerine devam etmek istiyorsa o zaman açıkçası bu kararı verebilmek için bir takıma ihtiyacı olacaktır. Onu için bu kararı verecek olan bir kulübe destek verin ve onları bunu yapmaya teşvik edin.” 

Ayrıca Roger GoodellColin Kaepernick’in isterse sahanın dışında olarak da NFL’de yer alabileceğini dile getirdi. 

“Eğer çabaları sahada olmayacaksa ancak bu alanda çalışmaya devam edecekse; bize yardım etmesi, bize rehberlik etmesi ve topluluklar hakkında verilecek kararlarda bize yardımcı olması için onu bu masaya davet ediyoruz.” 

“Onu daha önceden de davet ettik ancak herkesin bu masada hoş karşılandığından emin olmak istiyoruz. Ancak umarım artık herkes uzun vadeli ve sürdürülebilir bir değişim yapmaya kendini adamıştır.”  

Colin Kaepernick NFL'e Geri Dönebilir | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved. This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Geçtiğimiz hafta da Seattle Seahawks baş koçu Pete CarollColin Kaepernick hakkında konuşmuştu.  

Tacoma News Tribune’den Gregg Bell aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada Pete CarrollKaepernick ile ilgilenen birileri olduğunu dile getirmişti.  

Oyuncuyla kimin ilgilendiği hakkında detay vermekte cimri davranan Carroll, Kaepernick hakkında sadece; “Birisi onunla ilgileniyor.” sözlerini kullandı. 

Daha öncesinde de NFL’in sosyal adalet programı hakkında konuşan isimsiz bir kişi; C. Kaepernick hakkında da konuşmuş ve onun NFL’e geri döneceğine dair bazı iddialarda bulunmuştu. 

Tüm bu konuşmalar çerçevesinde bir değerlendirme yapacak olursak; Colin Kaepernick’in  kısa vadede olmasa da bir süre içerisinde NFL’e geri döndüğünü görmek mümkün gibi oluyor.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here