Roger Goodell Diz Çöken Oyuncuları Destekliyor

NFL komisyon üyesi Roger Goodell ‘dan, diz çöken oyunculara tam destek!  

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; yeni sezonda, barışçıl protestolar amacıyla diz çöken oyunculara desteğinin tam olduğunu açıkladı.  

Geçtiğimiz ayın başlarında da toplumsal sorunları ele almak amacıyla diz çökerek oldukça büyük tepki toplayan ve takımından ihraç edilen Colin Kaepernick’e destek verdiğini açıklayan ve geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu başka bir açıklamada; Colin Kaepernick’in verdiği mesaja daha önce kulak vermiş olmayı dileyen  Roger Goodell, bugün yaptığı açıklamada oyunculara olan desteğini ise şu sözler ile ifade etti;  

“Evet, onları destekleyeceğim. Tek bir oyuncuyu dahi milli marşı ihlalle cezalandırmadık ve buna niyetim yok, onları destekleyeceğim. Birinin bu tür bir korku içinde yaşadığını görmek hiç doğru değil. Bunu düzeltmeliyiz. Bu dünyayı daha iyi hale getirmeliyiz çünkü bu doğru değil.” 

“Biliyorsunuz, insanlar liderlik için NFL’e bakıyorlar. Ve bu yüzden çağrıya cevap vermeliyiz, yaptığımız da bu, değil mi? Bunu her zaman söylüyorum, bu liderlik konumunda olduğumuz için şanslıyız. Yapamayacağımız şey; insanları hayal kırıklığına uğratmak.” 

NFL - Güncellenen Yeni Sezon Protokolleri | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell – Photo By MarineCorps NewYork / CC-BY

Ayrıca Goodell, kendisinin; “siyahi” olan yeğenini “siyahi” olarak görmediğini de dile getirerek ırkçılığa karşı olduğunu da bir kez daha vurgulayarak sözlerini sonlandırdı; 

“Ona “siyahi” bir yeğen olarak bakmıyorum, ona yeğenim olarak bakıyorum. Adını, babam Charlie Goodell’dan alıyor. Benim en küçük erkek kardeşim ve 2 çocuğu daha evlat edinmiş.  Ona benim yeğenim gibi bakıyorum. Bu yüzden düşünmedim; dışarı çıkarken korkuyor mu veya gerçekten binanın dışına her çıktığında tehlikede olduğunu mu düşünüyor?” 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir