Patriots – Chiefs Maçı Pazartesiye Ertelenebilir

NFL’den, dün covid-19’dan dolayı ertelenen New England Patriots – Kansas City Chiefs maçına ilişkin ikinci açıklama geldi.  

Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılmış olan ve NFL Network’ten Ian Rapoport  ile Tom Pelissero tarafından bildirilen açıklamada; Covid-19 sebebiyle ertelenmiş olan New England Patriots – Kansas City Chiefs maçının pazartesi günü oynanma ihtimalinin olduğu bildirildi.  

Yapılan açıklamalarda oyunun pazartesi günü oynanma ihtimalinin; yapılan son covid-19 testlerine bağlı olduğunun da altı çizildi.  

New England Patriots’un QB oyuncusu Cam Newton ve Kansas City Chiefs’in antrenman kadrosu QB oyuncusu Jordan Ta’amu’nun Covid-19 testlerinin pozitif çıkmasıyla beraber Reserve / Covid-19 listesine yerleştirilmiş olan bu oyunculardan Cam Newton, 4. hafta eşleşmelerine de dahil edilmedi.  

Konuyla İlgili Daha Fazla Haber 

Patriots – Chiefs Maçı Covid-19 Sebebiyle Ertelendi 

New England Patriots - Kansas City Chiefs Maçı Covid-19 Sebebiyle Ertelendi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Michael Tipton / CC-BY-SA

 
New England Patriots – Kansas City Chiefs maçı da covid-19’a kurban gitti.  

NFL, geçtiğimiz saatler içerisinde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte; geçtiğimiz günlerde ertelenmiş olan Pittsburgh Steelers – Tennessee Titans  ve Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens maçlarından sonra, pazar günü oynanması beklenen New England Patriots–Kansas City Chiefs maçını da Covid-19 sebebiyle ertelediklerini duyurdu.   

“Pazar günü 16:25 ET için planlanan New England – Kansas City maçı, her iki takımda pozitif covid-19 testlerinin var olmasının ardından pazartesi veya salı olarak yeniden planlanacak. Bulaşıcı hastalık uzmanları ile istişare halindeyiz. Her iki kulüp de birden fazla yakın teması değerlendirmek, ek testler yapmak ve gelişmeleri izlemek için NFL ve NFLPA ile yakın bir şekilde çalışıyor. Tüm kararlar; bizim birinci düşüncemiz olarak: oyuncular, takımlar ve oyun günü personellerinin sağlığı ve güvenliği olarak alınacaktır.” 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir