New York Jets ve New York Giants'da Takım Tesislerini Açtı |Korumalı Futbol Türkiye

New York Jets ve New York Giants takımları da takım tesislerine kavuştu. 

New York Jets yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada New Jersey Valisi Phil Murphy ve NFL ile tesislerinin açılması yönünde ortak çalışmalarının devam ettiği; sağlık ve güvenlik önlemleri oluşturmak için yoğun bir şekilde çalıştıkları ve en kısa sürede takım tesislerini açmaya başlayacakları bildirilmişti. 

Devam eden Covid-19 pandemisi sürecinde bu salgından en çok etkilenen NFL takımlarından olan; New York Jets ve New York Giants’ın da bugün takım tesislerini açtığı açıklandı.  

Bugün NFL Network tarafından yapılan bir habere göre; Jets ve Giants, takım tesislerini asgari sayıda personel ile kullanıma açtı.  

Dünya üzerinde covid-19 pandemisinden en çok etkilenen ülke olan Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden bir olan New York içerisinde; coronavirüse sahip hasta sayısı oldukça fazla ve tehlike de oldukça üst düzeydeydi. 

Bu nedenlerden dolayı takım tesislerini en geç açan takımlardan bazıları da New York’da bulunan Jets ve Giants takımları oldu.  

NFL Yönetimi; takımların takım tesislerini 19 Mayıs’tan itibaren yerel ve federal yasalar doğrultusunda sağlık kurallarına uyarak açabileceklerini belirtirken New Jersey Valisi Phil Murphy; eyalette bulunan profesyonel spor takımlarının 26 Mayıs’ta yapılacak olan bir sonraki duyuruya kadar takım tesislerine dönmelerine izin olmadığını açıklamıştı. 

Haziran ayının başlangıcıyla beraber bu yasak ortadan kalktı ve eyaletteki diğer futbol takımları da tesislerini açmaya başladı.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here