James Washington Rezerv/Covid-19 Listesinden Çıkartıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Pittsburgh Steelers, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile; 2 Ağustos 2020 tarihinde Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirmiş oldukları James Washington ‘ın Bugün; 7 Ağustos 2020 tarihinde Rezerv/Covid-19 listesinden çıkarıldığını bildirdi. 

Takım, yapmış olduğu açıklama dahilinde; oyuncunun tekrardan aktif oyuncular listesine aldıklarını da ifade etti. 

James Washington – Kariyer ve İstatistikler 

James Washington Rezerv/Covid-19 Listesinden Çıkartıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA James Washington Photo By Erik Drost /CC-BY-SA

2018 NFL Draft’ın 2. round ve 60. sırasından Pittsburgh Steelers tarafından seçilmiş olan Washington, Pittsburgh Steelers ile geçirdiği ve aynı zamanda profesyonel futbol kariyerinin ilk yılları olan bu 2 sezonluk süreç boyunca;  

  • 118 Pass Targets 
  • 60 Receptions  
  • 952 Receiving Yards 
  • 4 Receiving Touchdowns 
  • 1 Fumbles 
  • 1 Solo Tackles 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 29 maçta yer aldı. 

2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtildiği gibi 29 maçta yer almış olan Washington, bu 29 maçın 16’sında başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Rezerv / Covid-19 Listesi Nedir?     

Rezerv / Covid-19 listesi, yaptırmış olduğu covid-19 testi pozitif çıkan oyuncuların ve covid-19 testi pozitif çıkmış olan oyuncular ile yakın temas halinde olan / olmuş oyuncuların yer aldığı bir listedir.      

Bu isimlerin kayıt edilmesi ile takım içerisindeki ve lig bünyesindeki potansiyel covid-19 vakalarını tespit etmek için ortaya konulan bu sistemde takımlar; Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirdikleri oyuncuları neden yerleştirdiklerini açıklamak zorunda değildir, uygulama bünyesinde böyle bir gereklilik kuralı bulunmaz.      

NLF ve NFLPA’nın ortaklaşa aldığı kararlar ile bu uygulama doğrultusunda kulüplerin kadro durumuna atıf yapmak dışında Rezerv/Covid-19 listesi içerisinde bulunan oyuncuların tıbbi durumları hakkında değerlendirme yapmaları ve yorum yapmaları yasaktır. Kulüpler, oyuncunun karantinada olup olmadığını veya covid-19 testinin pozitif/negatif olmadığını açıklayamayabilir.      

Önceki makaleMJ Stewart Serbest Bırakıldı
Sonraki makaleVinny Curry, Eagles ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here