Jamie Gillan, Rezerv/Covid-19 Listesine Girdi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Erik Drost / CC-BY

Jamie Gillan, Rezerv/ Covid-19 listesindeki oyuncular arasındaki yerini aldı.  

Cleveland Browns, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile takımın Punter oyuncusu olan  Jamie Gillan’ın da Rezerv/Covid-19 listesine girdiğini bildirdi. Yapılan açıklama ile birlikte Jamie Gillan, Cleveland Browns tarafından Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirilen 3. oyuncu oldu.  

Jamie Gillan – Kariyer ve İstatistikler 

Jamie Gillan, Rezerv/Covid-19 Listesine Girdi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Erik Drost / CC-BY

2019 NFL Draft’ta draft edilmemiş olan oyuncu, Cleveland Browns ile anlaşma imzaladı.  

Gillan, Cleveland Browns’da geçirmiş olduğu 2019-2020 sezonu boyunca;  

  • 1 Solo Tackles 
  • 4 Kickoffs 
  • 150 Kickoff Yards 
  • 63 Times Punted 
  • 2913 Punting Yards 

İstatistiklerini elde etti ve 16 maçta yer aldı.  

Rezerv / Covid-19 Listesi Nedir?  

Rezerv / Covid-19 listesi, yaptırmış olduğu covid-19 testi pozitif çıkan oyuncuların ve covid-19 testi pozitif çıkmış olan oyuncular ile yakın temas halinde olan / olmuş oyuncuların yer aldığı bir listedir.  

Bu isimlerin kayıt edilmesi ile takım içerisindeki ve lig bünyesindeki potansiyel covid-19 vakalarını tespit etmek için ortaya konulan bu sistemde takımlar; Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirdikleri oyuncuları neden yerleştirdiklerini açıklamak zorunda değildir, uygulama bünyesinde böyle bir gereklilik kuralı bulunmaz.  

NLF ve NFLPA’nın ortaklaşa aldığı kararlar ile bu uygulama doğrultusunda kulüplerin kadro durumuna atıf yapmak dışında Rezerv/Covid-19 listesi içerisinde bulunan oyuncuların tıbbi durumları hakkında değerlendirme yapmaları ve yorum yapmaları yasaktır. Kulüpler, oyuncunun karantinada olup olmadığını veya covid-19 testinin pozitif/negatif olmadığını açıklayamayabilir.  

Önceki makaleMatt Jones, NFL’e Dönebilir
Sonraki makaleBuffalo Bills, Çaylakları Eve Gönderiyor
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here