James Washington Rezerv/Covid-19 Listesinden Çıkartıldı

Pittsburgh Steelers, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile; 2 Ağustos 2020 tarihinde Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirmiş oldukları James Washington ‘ın Bugün; 7 Ağustos 2020 tarihinde Rezerv/Covid-19 listesinden çıkarıldığını bildirdi. 

Takım, yapmış olduğu açıklama dahilinde; oyuncunun tekrardan aktif oyuncular listesine aldıklarını da ifade etti. 

James Washington – Kariyer ve İstatistikler 

James Washington Rezerv/Covid-19 Listesinden Çıkartıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA James Washington Photo By Erik Drost /CC-BY-SA

2018 NFL Draft’ın 2. round ve 60. sırasından Pittsburgh Steelers tarafından seçilmiş olan Washington, Pittsburgh Steelers ile geçirdiği ve aynı zamanda profesyonel futbol kariyerinin ilk yılları olan bu 2 sezonluk süreç boyunca;  

  • 118 Pass Targets 
  • 60 Receptions  
  • 952 Receiving Yards 
  • 4 Receiving Touchdowns 
  • 1 Fumbles 
  • 1 Solo Tackles 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 29 maçta yer aldı. 

2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtildiği gibi 29 maçta yer almış olan Washington, bu 29 maçın 16’sında başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Rezerv / Covid-19 Listesi Nedir?     

Rezerv / Covid-19 listesi, yaptırmış olduğu covid-19 testi pozitif çıkan oyuncuların ve covid-19 testi pozitif çıkmış olan oyuncular ile yakın temas halinde olan / olmuş oyuncuların yer aldığı bir listedir.      

Bu isimlerin kayıt edilmesi ile takım içerisindeki ve lig bünyesindeki potansiyel covid-19 vakalarını tespit etmek için ortaya konulan bu sistemde takımlar; Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirdikleri oyuncuları neden yerleştirdiklerini açıklamak zorunda değildir, uygulama bünyesinde böyle bir gereklilik kuralı bulunmaz.      

NLF ve NFLPA’nın ortaklaşa aldığı kararlar ile bu uygulama doğrultusunda kulüplerin kadro durumuna atıf yapmak dışında Rezerv/Covid-19 listesi içerisinde bulunan oyuncuların tıbbi durumları hakkında değerlendirme yapmaları ve yorum yapmaları yasaktır. Kulüpler, oyuncunun karantinada olup olmadığını veya covid-19 testinin pozitif/negatif olmadığını açıklayamayabilir.      

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir