Baltimore Ravens, Değişim Çağrısı Yapıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Baltimore Ravens ulusa sesleniyor! 

Geçtiğimiz hafta vatandaşlara sosyal adalet reformu çerçevesinde destek amaçlı fonlar sağlayacağını bildiren Baltimore Ravens’ın sahibi Steve Bisciotti şu sözleri söylemişti;  

Ülkemizdeki Afro-Amerikan topluluklarının hissettikleri acıyı hafifletmek için söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Hiçbir kelime yapılan hasarı onaramayacak.”  

“Pek çok insan gibi ben de toplumumuzu ezmeye devam eden ırkçılık eylemleri yüzünden hastalandım ve sarsıldım. George Floyd’un öldürülmesi, Afrikalı Amerikalıların her gün karşı karşıya kaldıkları ayrımcılığın bir başka trajik örneğidir.   

“Hepimiz birleşmenin yeni yollarını keşfetmeliyiz. Sistematik ırk adaletsizliğinin döngünü kırmak için herkesin çalışması gerekiyor.”  

“Baltimore Ravens oyuncuları bu değişimin ön saflarında yer aldılar ve yer almaya da devam edecekler. Sosyal adaleti ilerletme ve buna anlamlı bir değişim kazandırma konusundaki kararlılıklarına inanıyor ve tam destek ile onların yanında duruyoruz.” 

NFL, Juneteenth'de Resmi Tatil Uygulayacak | Korumalı Futbol Türkiye
Juneteenth

Sosyal adalet kapsamında oldukça iyi işler yapmış olan Baltimore Ravens, farklı bir adım atarak bu yönelimdeki eylemlerine devam etti.  

Baltimore Ravens üyesi olan kişiler geçtiğimiz saatlerde sosyal medya üzerinden yayınlanmış olan bir videolu konferans görüşmesine katılarak; Amerika’daki birlik olma ihtiyaçlarını ve değişim gerekliliğine çağrı yaptı.  

Katılımcılar arasında takımın sahibi Steve Bisciottii, takımın teknik direktörü John Harbaugh, 2019 NFL MVP Lamar Jackson; 2019 Walter Payton NFL Men Of Year Calais Campbell ve Baltimore  Ravens’ın emekli genel müdürü Hall Of Famer Ozzie Newsome yer alıyordu.  

“Ülkemizin İdeallerini kullanabilen ve Amerika’yı olması gerektiği gibi yapan bir nesiliz. Bunu yapacağımıza inanıyorum. Bunu yapma zamanı şimdi.”  

-John Harbaugh  

Önceki makaleBill O’Brien Protesto Yapan Oyuncuları Destekliyor
Sonraki makaleLary Fitzgerald: İşe Geri Dönmek Konusunda Herkes Endişeli
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here