Baltimore Ravens, Değişim Çağrısı Yapıyor

Baltimore Ravens ulusa sesleniyor! 

Geçtiğimiz hafta vatandaşlara sosyal adalet reformu çerçevesinde destek amaçlı fonlar sağlayacağını bildiren Baltimore Ravens’ın sahibi Steve Bisciotti şu sözleri söylemişti;  

Ülkemizdeki Afro-Amerikan topluluklarının hissettikleri acıyı hafifletmek için söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Hiçbir kelime yapılan hasarı onaramayacak.”  

“Pek çok insan gibi ben de toplumumuzu ezmeye devam eden ırkçılık eylemleri yüzünden hastalandım ve sarsıldım. George Floyd’un öldürülmesi, Afrikalı Amerikalıların her gün karşı karşıya kaldıkları ayrımcılığın bir başka trajik örneğidir.   

“Hepimiz birleşmenin yeni yollarını keşfetmeliyiz. Sistematik ırk adaletsizliğinin döngünü kırmak için herkesin çalışması gerekiyor.”  

“Baltimore Ravens oyuncuları bu değişimin ön saflarında yer aldılar ve yer almaya da devam edecekler. Sosyal adaleti ilerletme ve buna anlamlı bir değişim kazandırma konusundaki kararlılıklarına inanıyor ve tam destek ile onların yanında duruyoruz.” 

NFL, Juneteenth'de Resmi Tatil Uygulayacak | Korumalı Futbol Türkiye
Juneteenth

Sosyal adalet kapsamında oldukça iyi işler yapmış olan Baltimore Ravens, farklı bir adım atarak bu yönelimdeki eylemlerine devam etti.  

Baltimore Ravens üyesi olan kişiler geçtiğimiz saatlerde sosyal medya üzerinden yayınlanmış olan bir videolu konferans görüşmesine katılarak; Amerika’daki birlik olma ihtiyaçlarını ve değişim gerekliliğine çağrı yaptı.  

Katılımcılar arasında takımın sahibi Steve Bisciottii, takımın teknik direktörü John Harbaugh, 2019 NFL MVP Lamar Jackson; 2019 Walter Payton NFL Men Of Year Calais Campbell ve Baltimore  Ravens’ın emekli genel müdürü Hall Of Famer Ozzie Newsome yer alıyordu.  

“Ülkemizin İdeallerini kullanabilen ve Amerika’yı olması gerektiği gibi yapan bir nesiliz. Bunu yapacağımıza inanıyorum. Bunu yapma zamanı şimdi.”  

-John Harbaugh  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir