Baltimore Ravens Sosyal Adalet Fonu Sağlama Sözü Verdi | Korumalı Futbol Türkiye

Baltimore Ravens Vakfı ve Stephen & Renee Bisciotti vakfı, vatandaşlara sosyal adalet reformunu destek amaçlı fonlar sağlayacak.  

Dünya çapında ırkçılığa karşı yapılan protestolar ve ortaya konulan tepkiler kapsamında her geçen gün farklı gelişmeler meydana geliyor. 

Geçtiğimiz günlerde Oyuncular Koalisyonu’nun yapmış olduğu açıklamayla beraber büyük bir hareket çağrısı ortaya konulmuştu. 

Oyuncular Koalisyonu; eyalet çapında hatta federal düzeyde “polislikte dönüşüm ve hesap verilebilirliği” savunan bir eylem çağrısı yapmıştı.  

Bugün ise farklı bir gelişme yaşandı. Baltimore Ravens Vakfı ve Stephen & Renee Bisciotti Vakfı;Baltimore topluluğu genelinde sosyal adalet reformunu desteklemek için fonlar taahhüt etti.  

 Şu anki ve eski Ravens üyelerinden oluşan bir komite, Balitmore bölgesi için doğrudan fayda sağlayacak olan fonların tahsis edileceğini bildirdi. 

NFL'den George Floyd Mesajı | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd | “Nefes Alamıyorum. | I Can’t Breathe”

Baltimore  Ravens takımının sahibi Steve Bisciotti, takımın internet sitesi aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada; 

Ülkemizdeki Afro-Amerikan topluluklarının hissettikleri acıyı hafifletmek için söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Hiçbir kelime yapılan hasarı onaramayacak.” 

“Pek çok insan gibi ben de toplumumuzu ezmeye devam eden ırkçılık eylemleri yüzünden hastalandım ve sarsıldım. George Floyd’un öldürülmesi, Afrikalı Amerikalıların her gün karşı karşıya kaldıkları ayrımcılığın bir başka trajik örneğidir.  

“Hepimiz birleşmenin yeni yollarını keşfetmeliyiz. Sistematik ırk adaletsizliğinin döngünü kırmak için herkesin çalışması gerekiyor.” 

“Baltimore Ravens oyuncuları bu değişimin ön saflarında yer aldılar ve yer almaya da devam edecekler. Sosyal adaleti ilerletme ve buna anlamlı bir değişim kazandırma konusundaki kararlılıklarına inanıyor ve tam destek ile onların yanında duruyoruz.” 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here