Oyuncular Koalisyonu'da, George Floyd Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye

Anquan Boldin ve Malcolm Jenkins liderliğindeki Oyuncular Koalisyonu’da, George Floyd olayı hakkında yorumsuz kalmayarak bir açıklama gerçekleştirdi. 

2017 yılında eski NFL oyuncusu Anquan Boldin ile Malcolm Jenkins tarafından kurulan Oyuncular Koalisyonu, pazartesi günü Minneapolis’e bağlı polis memuru Derek Chauvin tarafından canince öldürülen George Floyd sessiz kalmadı.  

Birçok NFL oyuncusu ve NFL takımlarının sosyal medya üzerinde oldukça büyük tepki gösterdiği bu olay hakkında geçtiğimiz saatlerde NFL komisyon üyesi olan Roger Goodell’da bir açıklama yapmıştı.   

Oyuncular Koalisyonu'da, George Floyd Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Oyuncular Koalisyonu, George Floyd Açıklaması

Oyuncular Koalisyonu bugün George Floyd hakkında yaptığı açıklamada;  

“Minneapolis’de yaşanan trajediyi takip eden birçok insan gibi biz de kendimizi üzgün, öfkeli ve bazı cevaplar ararken bulduk. Her hafta yeni bir trajedi gözümüzün önünde. İnsanların polis şiddetiyle öldürüldüğünü görüyoruz, tweet atıyoruz, dua ediyor ve yas tutuyoruz. Sadece birkaç günlük bu döngüyü tekrarlıyoruz.  

“Polisin vahşeti sonucu öldürülen Georg Floyd’u, Breonna Taylor’u, Philando Castile veya Tamir Rice’i ya da hayatını kaybeden insanlardan herhangi birini geri getiremeyiz. Ama polislikte dönüşüm ve hesap verebilirliği amaç edinen daha iyi bir gelecek için savaşabiliriz. Bu, topluklara verilen kuşak travmalarını sonlandırmak için gerekli olan ahlaki bir zorunluluktur.  

Bu olaydan sonra ülke ve dünya genelinde oldukça büyük tepkiler toplayan polis memuru Derek Chauvin; üçüncü derece cinayet ve adam öldürmeyle suçlanarak tutuklandı.   

Derek Chauvin’in tutuklanması her ne kadar doğru bir davranış olsa; da ülke genelinde uzun süredir süregelen bu tür olaylardan dolayı insanlar için yeteri kadar içlerine su serpen bir adım değildi.  

Bu olaydan dolayı artık tepkisini içinde tutamayan halk, sokaklarda döküldü. Başta Minneapolis olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde farklı ayaklanmalar baş gösterdi. Protestocuların Beyaz Saray’a kadar ulaştığı bildirildi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here