Aldon Smith Artık Farklı Biri Olduğunu Kanıtlamaya Çalışıyor | Korumalı Futbol Türkiye

Geçtiğimiz hafta yeni kariyeri hakkında açıklama yapan Aldon Smith, artık yeni biri olmaya çalıştığını belirtti.

Yasal sıkıntılardan dolayı 2015’ten beri sahalardan uzak olan ve 5 yıl boyunca kariyerine ara vermiş olan oyuncu hakkında geçtiğimiz hafta Roger Goodell tarafından bir açıklama yapılmıştı.

Roger Goodell yaptığı açıklamada, Aldon Smith‘in 5 yıllık aradan sonra tekrardan sahalara geri döndüğünü ve Dallas Cowboys kadrosunda yer alacağını bildirdi.

Daha sonra ise Aldon Smith, TMZ‘ye yaptığı açıklamada kariyeri ve NFL‘e geri dönmesi hakkında şu sözleri söyledi;

“Tanrı beni yeteneklerle kutsadı, ve bu yeteneklerden biri top oynamak. Sporcu olabilmek için bana verilen doğal bir hediye, bu yüzden hala genç hissediyorum. Spor salonuna gittiğimde hala harika hissediyorum. Hala genç ve taze hissediyorum. ” Sözlerini kullandı.

Smith, oyun oynamayı ne kadar fazla özlediğini ve neler hissettiğini açıklayarak sözlerini noktalamıştı.

Şu anda, o zamanki benden daha iyi bir insanım. şu anda sadece ne yapabileceğimi görmek için sabırsızlanıyorum.

Aldon Smith Artık Farklı Biri Olduğunu Kanıtlamaya Çalışıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Aldon Smith, Las Vegas Raiders

Bugün Dallas Morning News‘den Michael Gehlken‘in yaptığı bir habere göre Aldon Smith, kariyeri hakkında yeni açıklamalar yaptı.

“Hala harika hissediyorum, hala genç hissediyorum. Hala iyi hareket edebiliyorum. Nasıl lider olunacağını ve nasıl kazanacağımı biliyorum. Ayrıca yaşadığım her şey hakkında insanlar ihtiyaç duyduklarında benimle konuşabilirler.”

“Daha iyi Olmaya Çalışmıyorum, Daha İyi Bir Hale Geliyorum”

Ayrıca Smith, hayatında kendisini motive eden şeyin sadece futbol oynamak değil aynı zamanda geçen yıl ALS‘den vefat eden büyükannesinin de olduğunu söyledi.

Daha iyi bir insan olmaya çalışmıyorum, daha iyi bir insan haline geliyorum. Hayatımı yaşadığım şekilden bıktığım bir noktaya gelmiştim ve değişmem gerektiğini biliyordum.”

Smith şu anda 130 kilo olduğunu belirterek fiziki yeterliliği hakkında da konuştu;

“Nasıl hissettiğimi biliyorum, ne yapabileceğimi biliyorum ve sadece dışarı çıkıp yapabileceğime inandığım şeyi yapmayı planlıyorum.”

Aldon Smith, NFL'e Geri Dönmesi Hakkında Açıklama Yaptı | Korumalı Futbol Türkiye
Aldon Smith, Las Vegas Raiders

Aldon Smith, son olarak yeni biri olma yolundaki değişimi hakkında konuşarak sözlerini noktaladı.

“Bu gerçekten bir yolculuk ve buna minnettarım. Kendim üzerinde çalışmak ve bana sunulan tüm desteklerden faydalanmak için zamanım vardı. Geçmişte 12 yaşındaki genç bir çocuktum, dışarıdan bakıldığında bir genç bir adam olsam da içeride bir çocuktum. Hayattaki her şeyi ele alma şeklim o kadar olgunlaşmamıştı ve korkuya dayalıydı. İşleri olması gerektiği gibi ele alamıyordum.”

“kendim üzerinde çalışmam gerektiği zamanda bu gelişmeler bana şu anda olduğum adama dönüşme şansı verdi. Bu yüzden artık içimdeki adam dışarıdaki adamın görünüşüne uyuyor. Bu şey, bu spora geri dönüp her şeyi vermeye hazır olduğumu hissetmek gibi şeyleri yapmama izin veriyor.”

Yaşadığı bunca sorun ve sıkıntıdan dolayı böylesine bir değişim sürecine girdiğini ve artık eskiden olduğu adam olmadığını görmek oldukça güzel bir gelişme olsa da, birçok spor yorumcusu tarafından Aldon Smith; asla değişmeyecek biri olarak görülüyor.

Ancak umarız ki Aldon Smith, beklenmedik bir şey yaparak bu yolda istediği başarıyı elde edebilir ve değişerek yeni bir insan olabilir.

Önceki makaleDee Ford, Bugün Ameliyat Oldu
Sonraki makaleRoosevelt Taylor Vefat Etti
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here