Roger Goodell Açıkladı, Aldon Smith NFL'e Geri Dönüyor!

Aldon Smith tekrardan NFL‘e dönüyor, kariyeri için ikinci bir şansı olan oyuncu yakında Dallas Cowboys kadrosunda yer alacak.

NFL komisyon üyesi Roger Goodell’la gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında oyuncunun tekrardan NFL‘e dahil edildiği açıklandı.

Aldon Smith, yasal sıkıntılardan dolayı 2015’ten beri sahalarda değildi. 5 yıl boyunca kariyerine ara vermiş olan oyuncu, 30 yaşından sonra tekrardan sahalara geri dönüyor.

Kolej Futbolu hayatında birçok başarıya imza atmış olan Aldon Smith, 2011 NFL Draft‘ında 1. round 7. sıradan San Fransico 49ers tarafından draft edilmişti. San Fransisco 49ers‘da 4 sezon geçirdikten sonra ise Las Vegas Raiders ile anlaşma imzalayarak kariyerine devam etti.

Smith, NFL‘deki madde bağımlılığı ve kişisel davranış politikalarını ihlal ettiği için süresiz olarak askıya alınmıştı, kariyeri askıya alınmadan önce oyuncu Las Vegas Raiders‘da forma giyiyordu.

Oyuncu ayrıca, 2013‘den beri bir sezon içerisinde dokuzdan fazla oyun oynamamıştı. Madde bağımlılığı sorunu da performansında oldukça etki göstermiş ve kariyerinde birçok sorunu da karşısına çıkarmıştı.

Maçlarda yer almasa dahi Las Vegas Raiders kadrosunda bulunan oyuncu, 2018 yılında bir aile içi şiddet olayından ardından serbest bırakılmıştı.

Dallas Cowboys, Aldon Smith ile bir yıllığına 4 milyon dolar değerinde bir anlaşma yapacak.

Bu anlaşma Smith için kariyerinin geçmişindeki hataları telafi etmek ve yeni bir sayfa açmak için muhteşem bir şans olabilir.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here