Aldon Smith, NFL'e Geri Dönmesi Hakkında Açıklama Yaptı | Korumalı Futbol Türkiye
Aldon Smith, Las Vegas Raiders

Aldon Smith bugün yaptığı bir açıklamada NFL‘e geri dönmesi hakkında konuştu.

Aldon Smith, NFL‘deki madde bağımlılığı ve kişisel davranış politikalarını ihlal ettiği için süresiz olarak askıya alınmıştı ve 2015’de sahalardan tamamen ayrılmıştı.

2015’ten beri 5 yıl boyunca sahalarda olmayan oyuncu, geçtiğimiz günlerde NFL komisyon üyesi Roger Goodell tarafından yapılan açıklamaya göre tekrardan NFL‘e dahil edildi. (Bkz: Roger Goodell Açıkladı, Aldon Smith NFL’e Geri Dönüyor!)

“Tanrı beni yeteneklerle kutsadı, Ve Futbol Bunlardan Biri!”

Aldon Smith, TMZ‘ye yaptığı açıklamada kariyeri ve NFL‘e geri dönmesi hakkında şu sözleri söyledi;

“Tanrı beni yeteneklerle kutsadı, ve bu yeteneklerden biri top oynamak. Sporcu olabilmek için bana verilen doğal bir hediye, bu yüzden hala genç hissediyorum. Spor salonuna gittiğimde hala harika hissediyorum. Hala genç ve taze hissediyorum. ” Sözlerini kullandı.

Ve Smith, oyun oynamayı ne kadar fazla özlediğini ve neler hissettiğini açıklayarak sözlerini noktaladı.

“Şu anda, o zamanki benden daha iyi bir insanım. şu anda sadece ne yapabileceğimi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Hedefim kaldığım yerden devam etmek. Yaptığım şey her zaman çok çalıştığım anlamına geliyor, her zaman çok fazla oynuyorum, takım arkadaşlarımdan da aynı şeyi istiyorum ve soyunma odasındaki o adamların da aynı şekilde hissetiklerinden eminim. Bu mentaiteyle, bize sınır olan tek şey gökyüzüdür. Yapmamız gerekeni yaptığımız ve herkes potansiyeline göre oynadığı sürece herşeyin mümkün olduğunu düşünüyorum.

Bir zamanlar NFL‘in gelecek vaat eden oyuncularından olan Smith, madde bağımlığı ve kişisel davranış politikalarını ihlal ettikten sonra NFL tarafından süresiz olarak askıya alınmış, aile içi şiddet olayından sonra ise Las Vegas Raiders tarafından serbest bırakılarak tamamen sahalardan çekilmişti.

Eylül ayında 31 yaşını dolduracak olan oyuncu, şu anda tamamen temiz olduğunu ve bunun kariyerine hızlı bir başlangıç yapmaya yardımcı olacağını umut ediyor.

Dallas Cowboys, Aldon Smith ile 4 milyon dolar değerinde bir senelik anlaşma imzaladı. Ancak anlaşma çerçevesinde oyuncuya para garantisi olmadı, Aldon Smith; artık sahalarda bir Dallas Cowboys oyuncusu olarak yer alacak.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here