Seattle Seahawks, CenturyLink Field’a Taraftar Kabul Etmiyor

Seattle Seahawks ’ta taraftarlara kapılarını kapatan takımlar arasında yerini aldı.  

Seattle Seahawks, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; yeni sezonda gerçekleştirecekleri ilk 3 ev maçında (New England Patriots (2. Hafta), Dallas Cowboys (3. Hafta), Minnesota Vikings  (5. Hafta)) Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle CenturyLink Field‘a taraftar kabul etmeyeceklerini duyurdu.  

Seattle Seahawks, CenturyLink Field'a Taraftar Kabul Etmiyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By M I K E M O R R I S /CC-BY-SA

Seattle Seahawks yönetimi tarafından alınan karar, kamuoyuna şu sözler ile aktarıldı;  

“Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, en azından yeni sezondaki ilk üç maçımızı (20 Eylül, 27 Eylül, 11 Ekim) taraftarlar olmadan oynamaya dair zor karar aldık. CenturyLink Field, yılların enerjisi ve tutkusu sayesinde ligdeki en iyi iç saha avantajı olan saha haline gelirken; tüm taraftarlarımızın, oyuncularımızın ve personelimizin sağlığı ve güvenliği en önemli önceliğimiz olmaya devam ediyor. Koşulların iyileşeceğinden umutluyuz. Sezon ilerledikçe, taraftarların katılımı konusu üzerine kararlar almak amacıyla sağlık ve hükümet yetkililerinin öncülüğünü takip etmeye devam edeceğiz.” 

Konu ile İlgili Daha Fazla Haber 

Patriots, 1 Ay Boyunca Taraftar Kabul Etmeyecek 

New England Patriots, 1 Ay Boyunca Taraftar Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

 
New England Patriots, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile 13 Eylül’de yapılacak olan Miami Dolphins karşılaşmasıyla ve 27 Eylül’de yapılacak olan Las Vegas Raiders karşılaşmasının gerçekleştirileceği Gillete Stadyumu’nda covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği sağlık riskleri nedeniyle en azından eylül ayının sonuna kadar taraftar kabul etmeyeceklerini açıkladı.   

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir