Saints, Laura Kasırgası Kazazedeleri için Bağış Yaptı

Houston Texans’dan sonra Laura Kasırgası kazazedelerine yapılan bir diğer yardım da New Orleans Saints takımından geldi. 

New Orleans Saints yönetimi, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile, Laura kasırgası kazazedeleri için yapılacak olan 500 bin dolarlık bir bağışın sözünü verdi.  

Covid-19 salgınına yakalandıktan sonra bir süreyi karantinada geçirerek geçtiğimiz gün tekrardan takım tesisine dönen Gayle Benson (Saints – Sahip); gün içerisindeki bir basın açıklaması esnasında, yapılacak olan bağışı şu sözler ile ifade etti;  

“Laura Kasırgası güneybatı Louisiana’ya yaklaştığından beri batımızdaki komşularımızın güvenliği ve refahı konusunda çok endişeliyiz. Düşüncelerimiz ve dualarımız bu doğal afetten etkilenenlerle birlikteyken, ilk müdahale edenlere ve gönüllülerimize de yorulmak bilmeyen çalışmaları ile topluluğun yeniden inşa ve iyileşme sürecine başlamasına yardımcı oldukları için teşekkür ederiz.” 

Texans, Laura Kasırgası Kazazedeleri için Bağış Yaptı | Korumalı Futbol Türkiye
Laura Kasırgası Uydu Görüntüsü

Ayrıca Gayle Benson, yapmış olduğu açıklamada Laura Kasırgası kazazedeleri için yapılacak olan bağış faaliyetlerinde; kâr amacı gütmeyen 3 farklı kuruluşla birlikte çalıştıklarını da dile getirerek sözlerini sonlandırdı. 

Bununla birlikte Saints yönetimi, yapmış oldukları açıklama çerçevesinde taraftarların; 27 Eylül’de Green Bay Packers’a karşı oynanacak olan karşılaşmaya sanal katılım gerçekleştirerek, bir bağış toplama etkinliğine deyardımda bulunacağı da ifade edildi.  

Yapılması beklenen bu faaliyet hakkında yeterli bir bilgi kamuoyuna duyurulmasa da; kısa bir süre içerisinde genel detayların bir açıklama dahilinde dile getirileceği ifade edildi.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir